Zavřít reklamu

Letošní novinka Galaxy A14 není zrovna prémiový telefon. Jeho standardní verze vyjde na něco kolem 4 300 Kč, ta s 5G pak na 5 300 Kč. Ani v jednom případě to ale neznamená, že jej není vhodné patřičně chránit. Jednoznačným tipem k tomu je PanzerGlass HardCase. 

Galaxy A14 jasně boduje svou cenou. Nemá mít nejlepší výbavu, pro mnohé ale nabízí ideální poměr cena/výkon. I z toho důvodu si nemůže výrobce dovolit vytvořit jej z prémiových materiálů, jako je hliník z řad Galaxy S nebo Z. Má tedy plastový rámeček a plastová záda. Bohužel i kvůli tomu je náchylnější na poškození. Vhodný kryt vám tedy ušetří nemalé finance za následný servis, nebo nutnost používání nevzhledně poškozeného zařízení. PanzerGlass HardCase je navíc v mnoha ohledech více než praktický.

Je to jen subjektivní názor, takže vy můžete mít samozřejmě jiný, ale osobně se mi moc nelíbí, jak Samsung vymyslel strukturovaná záda zařízení. Mají sice výhodu v tom, že tolik nekloužou z ruky, jenže šustivé zvuky, které vroubkování vydává, je mi nepříjemné, a navíc rádo chytá nečistoty, které pak složitě odstraňujete. Jasné řešení je tedy kryt, jenže proč kupovat ten originální a patřičně drahý, když jsou zde mnohdy lepší a samozřejmě levnější alternativy? 

Nežloutne a chlubí se vojenskou normou 

PanzerGlass HardCase je transparentní kryt, který pořád dává vyniknout té hře světla zadní strany telefonu, což oceníte klidně i v černé jeho variantě. Už z názvu je patrné, že se jedná o tvrdý kryt, který je ale přece jen mírně poddajný. To, že je transparentní, zde znamená, že se jedná o bezbarvé průhledné provedení. Nemá tedy žádnou barvu, která by nějak měnila tu vašeho zařízení. Je vyroben z TPU (termoplastický polyuretan) a polykarbonátu, kdy je jeho převážná část (60 %) vyvedena z recyklovaných materiálů. Má hned několik výhod.

Tou nejdůležitější je samozřejmě ochrana zařízení. Kryt PanzerGlass má certifikaci MIL-STD-810H, což je vojenská norma Spojených států amerických, která klade důraz na přizpůsobení environmentálního designu zařízení a testovacích limitů podmínkám, kterým bude zařízení vystaveno po celou dobu jeho životnosti. Přeloženo do normální řeči – i když vám telefon s krytem upadne, nemělo by se mu prostě nic stát, čemuž přispívají i speciálně designované rohy. 

Výrobce pak upozorňuje na to, že jeho použitý materiál má tu vlastnost, že nežloutne, což je vlastnost všech běžných krytů. Má na to vliv už jen lidský pot, takže se tomu nedá úplně vyhnout jinak než technologicky, což se společnosti PanzerGlass podařilo. Můžete mít tedy jistotu, že kryt bude stále vypadat tak dobře, jako po prvním dni používání (tedy co se jeho barvy týče). Nechybí ani antibakteriální úprava podle IOS 22196, která zahubí na 99,99 % známých bakterií.

Ke všemu důležitému se dostanete 

Po vyndání krytu z jeho balení, ve kterém je ve 100% recyklovatelném sáčku, jej nasadíte velice rychle. Ostatně na samotném balení máte vyobrazeno, jak na to. Je tedy vhodné začínat u prostoru fotoaparátů. Je tomu proto, že je tam samozřejmě kryt nejpružnější, jinak je tuhý, což je rozhodně dobře, protože to má vliv i na zmíněnou ochranu. Dejte si jen pozor na vnitřní stranu, protože po vybalení chytá prachová smítka jako magnet, což zejména u tmavé barvy není příliš estetické.

Kryt obsahuje veškeré důležité prostupy pro USB-C konektor, konektor pro sluchátka, reproduktory, mikrofony, kamery i LED, ne ale pro šuplík SIM, od kterého se neočekává, že jej budete nějak pravidelně vysouvat. Tlačítka hlasitosti jsou krytá, takže je mačkáte přes výstupky. Tlačítko displeje obsahuje výřez proto, protože v sobě skrývá čtečku otisků prstů, která i s krytem funguje korektně, protože ten je kolem něho zeslabený tak. 

Design je velice decentní, na což jsme u krytů společnosti zvyklí, nijak mu nevadí ani aplikované ochranné sklo na displeji. Výtka může být jen k ceně, která je pro PanzerGlass standardních 699 Kč, což je i vzhledem k pořizovací ceně telefonu poměrně hodně. Na druhou stranu víte, že s ním bude váš telefon jako v bavlnce. 

PanzerGlass HardCase pro Galaxy A14 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.