Zavřít reklamu

Asi nemusíme zdůrazňovat, jak jsou při řízení důležité hlasové příkazy. Řada uživatelů globálně populární navigační aplikace Android Auto si však nyní začala stěžovat, že jim hlasové příkazy prostřednictvím Asistenta Googlu nefungují.

V posledních několika dnech si mnoho uživatelů Android Auto všimlo, že hlasové příkazy nefungují. Asistent Google prostě nefunguje, ať už je aktivován na obrazovce, nebo pomocí tlačítka v autě. Při pokusu o hlasové příkazy aplikace „hodí“ chybovou hlášku: „Voice commands aren’t available right now“ (Hlasové příkazy momentálně nejsou k dispozici).

Vypadá to, že tento problém je poměrně rozšířený a vyskytuje se bez ohledu na značku či model auta, typ zařízení a verzi Android Auto. Jediným pojítkem se zdá být načasování, kdy většina zpráv pochází z posledních dvou dnů, a zejména z posledních několika hodin. Dokládají to příspěvky na komunitních fórech Googlu a na sociální síti Reddit.

Zdá se, že problém způsobuje nejnovější verze aplikace Google v rámci jejího beta programu (14.34.19.29) – někteří uživatelé totiž hlásí, že po přechodu na starší verzi jim hlasové příkazy začaly opět fungovat. A co vy? Setkali jste se s tímto problémem? Dejte nám vědět do komentářů.

Dnes nejčtenější

.