Zavřít reklamu

Android Auto je efektivní a inteligentní spolujezdec, jež napomáhá řidičům zůstat při jízdě soustředění. Svědčí o tom jeho rozšíření mezi miliony lidí. Uživatelům dovoluje propojit jejich smartphone se systémem Android s kompatibilním infotainmentem vozu. Někteří řidiči si však již měsíc stěžují na podivnou chybu, kvůli níž Android Auto náhle přestává pracovat nebo nefunguje adekvátně.

Podle dostupných informací zaznamenali uživatelé při vydání červencové aktualizace Android Auto závažnou chybu v aplikaci, jež znemožňovala její spuštění. Někteří z nich si sice všimli oznámení „Systém Android Auto nelze správně spustit“, řešení se ovšem zdálo být v nedohlednu. To už se navíc o problému dozvěděla společnost Google a začala se zabývat hledáním východiska, jak potíže co nejdříve odstranit. Nicméně uživatelé, jichž se tato komplikace týká, nemohou jen tak sedět a čekat, je-li jim znemožněno Android Auto ve svých vozech používat, pročež přišli s dočasným řešením.

Podle všeho by mělo vyřešení zmíněného problému Android Auto pomoci vymazání dat mezipaměti aplikace telefonu, po němž by již mělo být možné Android Auto spustit, kdykoli jej řidiči připojí k infotainmentu svého automobilu.

Chcete-li postup vyzkoušet a vymazat data mezipaměti aplikace Android Auto, je třeba postupovat podle níže uvedeného postupu:

  • V zařízení se systémem Android otevřete aplikaci Nastavení.
  • Přejděte na kartu Aplikace.
  • Vyberte možnost Zobrazit všechny aplikace.
  • Klikněte na tři tečky vpravo nahoře a vyberte Zobrazit systém.
  • Vyhledejte položku Android Auto a následně na ni klepněte.
  • Zde zvolte Úložiště a mezipaměť.
  • Nakonec klepněte na možnost Vymazat mezipaměť a poté na Vymazat uložená data.

Tato metoda by měla problém odstranit, alespoň do doby, než do situace vstoupí prostřednictvím aktualizace gigant z Mountain View.

Dnes nejčtenější

.