Zavřít reklamu

Messenger Lite byl oznámen v říjnu roku 2016, přičemž jeho smysl je velmi prostý – byl určen pro méně výkonné Androidy. Dostupný byl ale pro všechny telefony, kdy byla jeho velkou výhodou ta jednoduchost. Jenže Meta se nyní rozhodla, že jej zabije. A to už v září.

Messenger Lite již nebude k dispozici po 18. září. Nebudete jej moci nainstalovat, což nejde z Google Play už teď, a samozřejmě jej ani používat. Sama aplikace již po spuštění určitým uživatelům ukazuje hlášku, aby ti přešli na klasickou verzi aplikace, takže Messenger. Vše z Messengeru Lite nicméně najdete i v klasickém dospělém Messengeru, což je právě ta nejméně bolestivá cesta, kterou se můžete vydat. Jinou možností je jen zvolit ostatní chatovací platformy.

Jedním z důvodů, proč lidé, kteří mají dostatečně výkonné zařízení, používají Messenger Lite, je minimální množství chyb a rozptylování. Tato zcela základní a přímočará aplikace pro zasílání zpráv vám prostě umožňuje komunikovat s lidmi bez zbytečných designových prvků a dalších zbytečností.

Ano, po všech těch letech jí chyběly funkce jako tmavý režim, ale i tak to byla v mnoha ohledech ideální aplikace pro vzájemnou komunikaci. Zabírá totiž méně jak 10 MB úložiště, rychle se načítá, využívá méně mobilních dat a funguje všude, tedy i v oblastech s pomalým nebo nestabilním připojením. Jenže éra „odlehčených“ aplikací končí s tím, jak se zařízení po celém světě stávají výkonnějšími.

Jsou to tak další škrty poté, co Meta ohlásila konec klasických SMS v dospělém Messengeru. Přichází ale i novinky. Od roku 2024 by mělo být end-to-end šifrování Messengeru už ve výchozím nastavení. Šifrování E2EE pro skupinové chaty a hovory nabízí aplikace teprve od loňska, takže v zabezpečení má poměrně velké mezery, i když samotné šifrování představil tehdy ještě Facebook už před sedmi lety.

Messenger v Google Play

Dnes nejčtenější

.