Zavřít reklamu

Uživatele, kteří na Androidu používali Facebook Messenger jako aplikaci pro SMS namísto Zpráv Google nebo Zpráv Samsungu, Meta nepotěší. Funkce, která uživatelům umožňuje používat Facebook Messenger tímto způsobem, příští měsíc zmizí.

Uživatelé systému Android jsou o této změně informováni. Oficiální dokument podpory od společnosti Facebook potvrzuje, že uživatelé „po aktualizaci aplikace po 28. září 2023 již nebudou moci používat aplikaci Messenger k odesílání a přijímání SMS zpráv zasílaných mobilní sítí“.

Společnost Meta také doporučila uživatelům, aby změnili výchozí aplikaci pro zasílání zpráv ve svém telefonu z Facebook Messengeru na Zprávy Google nebo Zprávy Samsung. Pakliže chcete změnit výchozí aplikaci pro zasílání zpráv, přejděte do Nastavení, dále Aplikace, Vybrat výchozí aplikace a Aplikace SMS. Zde můžete k tomuto účelu zvolit jiný nástroj. Pokud někdo zapomene do 28. září 2023 změnu provést, automaticky se přepne na výchozí volbu pro zasílání zpráv v telefonu.

Facebook Messenger umožnil uživatelům používat jej jako aplikaci SMS v roce 2012. V roce 2013 však byla tato funkce zrušena. Společnost Facebook – nyní Meta ji v roce 2016 znovu uvolnila, ovšem odděleně od hlavní aplikace. V oficiálním dokumentu podpory Facebook uvádí, že k historii zpráv SMS mohou uživatelé přistupovat prostřednictvím nové výchozí aplikace.

Dnes nejčtenější

.