Zavřít reklamu

Řada chytrých hodinek tohoto roku Samsung Galaxy Watch6 čítá několik variant, které jsou nástupci předchozích modelů, pročež tyto budou k dispozici jen po omezený čas do doprodání zásob. Jiné však budou zájemcům nadále k dispozici.

Při zběžném pohledu by se situace mohla jevit poměrně jednoduše. Samsung Galaxy Watch6 nahradí loňské hodinky Galaxy Watch5 s Wear OS a až korejský gigant vyprázdní sklady, předchůdce se stane historií, což je logické a do značné míry to platí. Ovšem stran reálné dostupnosti jednotlivých modelů, to tak jednoznačné není.

Máme zde totiž Galaxy Watch6 coby lifestylovou verzi a pak Galaxy Watch6 Classic se známou otočnou lunetou. Vzhledem k tomu, že loni Samsung přivedl na svět zcela nový model Galaxy Watch5 Pro, jež cílí na ty z náročnějších uživatelů, Galaxy Watch5 Classic jsme se nedočkali. Ovšem přes počáteční obavy modelům Classic neodzvonilo a k potěše mnohých mají budoucnost.

Je nezpochybnitelné, že Galaxy Watch6 skutečně představují pokračování předchozí generace. Nabídka Samsungu v případě obou zahrnuje 2 velikosti – 40 a 44 milimetrů. Výbava nové řady však rozšiřuje plochu displeje, kapacitu baterie i výkon prostřednictvím procesoru Exynos W930 i 2 GB RAM. Pochlubit se může jak novějším operačním systémem, tak i prostředím One UI Watch 5 a samozřejmě také množstvím sofistikovaných funkcí, jež také doznaly zlepšení ve srovnání s hodinkami řady Galaxy Watch5. Mezi ty nejvýznamnější patří propracované sledování spánku a firma nezapomněla ani na ženy, jejichž zdraví jsou schopny monitorovat nové senzory pro měření teploty pokožky.

Dle předpokladu současný model Galaxy Watch6 předchůdce Watch5 postupně na trhu zcela nahradí a vypadne ze hry. Samsung v rámci doprodeje nabízí poslední kusy a dále už jej koupit nepůjde.

Pokud jde o Galaxy Watch6 Classic je u nich technologický pokrok opravdu znát, jelikož pokračují v linii Classic po 2 letech stáří Galaxy Watch 4 Classic, jež spatřily světlo světa v roce 2021. V tomto případě chytré hodinky nedozrály jen stran funkcí a výkonu, ale i fyzických rozměrů. Zatímco starší generace byla nabízena ve verzích 42 a 46 milimetrů, ta současná převyšuje předchůdce vždy o 1 milimetr, pročež si zákazník může vybrat velikost buď 43 nebo 47 milimetrů. Při srovnání je zde tedy opět větší displej i baterie, zatímco otočná luneta poněkud zeštíhlela. Z hlediska výkonu i funkcionality je na tom srovnatelně jako soukmenovec Galaxy Watch6.

Takže ano, Galaxy Watch6 Classic pošle na prodejní odpočinek Galaxy Watch4 Classic, přičemž stejně jako u Galaxy Watch5, budou k dispozici už jen poslední kusy a produkt nadále nebude součástí nabídky.

Příchod nové generace ale nepředstavuje bezprostřední konec všech ostatních modelů na trhu. Některé zůstávají a nějakou dobu tomu tak ještě bude. Týká se to například hodinek Galaxy Watch5 Pro, jež se mohou pyšnit titanovou konstrukcí, celkově vyšší odolností a baterií s rekordní výdrží v universu Galaxy Watch okolo 80 hodin o kapacitě 590 mAh.

Součástí rodiny v rámci prodejů je v tuto chvílí i model Samsung Galaxy Watch4 ve 40mm provedení, jež rozšiřuje celou paletu směrem k cenově přátelskému řešení. Starší model stále nepostrádá svou eleganci a lze jej opatřit některým z řemínků, jejichž výběr je víc než dostatečně pestrý.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.