Zavřít reklamu

Tým vývojářů Android Auto již delší dobu pracuje na vylepšení podpory pro elektromobily. Nyní se majitelé vozů s elektrickým pohonem mohou těšit na příjemnou změnu v Mapách Google, která nahradí výchozí zkratku pro vyhledávání čerpacích stanic těmi pro nabíjení. Zmíněnou záležitost zaznamenal v nedávné beta verzi Android Auto server SmartDroid.

Mezitím společnost Google potvrdila The Verge, že Mapy pro Android Auto skutečně začnou v EV nově zobrazovat zkratku vyhledávání nabíjecích stanic namísto těch s pohonnými hmotami. Technicky vzato funkce není novinkou, protože například ve vozech s integrovaným systémem Polestar Android Automotive je povolena již od roku 2020. Pokud jde však o využití systému Android Auto v kombinaci se smartphonem jde o relativně novou funkcionalitu.

„Abychom lidem pomohli získat při navigaci co nejrelevantnější informace, přidali jsme v loňském roce do Map Google pro Android Auto možnost, aby se řidičům elektromobilů zobrazovala zkratka nabíjecích stanic místo čerpacích…“, řekla The Verge mluvčí Googlu Pearl Xu.

A ano, je-li prostředí Android Auto nastaveno pro EV, Mapy Google této volbě vyhoví a zobrazí nabídku nabíjecích stanic na viditelném místě, jak ukazuje server SmartDroid.

Android-Auto-Ladestationen-Verknuepfung

Samozřejmě již dříve bylo možné v Mapách Google systému Android Auto nabíjecí stanice vyhledávat ručně, tato změna ale právem vychází vstříc novým vozidlům a poskytuje lepší a také o něco bezpečnější zážitek, neboť vyhledávání lze zahájit pouhým klepnutím.

Dnes nejčtenější

.