Zavřít reklamu

Jak jste jistě zaznamenali, Samsung dnes pro řadu Galaxy S23 konečně spustil beta program z Androidu 14 vycházející nadstavby One UI 6.0. V tuto chvíli je dostupný v Německu, Jižní Koreji a USA, později by se však měl rozšířit do dalších zemí, jako je Polsko nebo Velká Británie.

Beta One UI 6.0 přináší celou řadu změn a novinek, které se týkají rychlého panelu, domovské obrazovky, zamykací obrazovky, klávesnice, multitaskingu, sdílení obsahu, fotoaparátu apod. Dokonce je zde i nový font, o kterém Samsung říká, že je stylovější a modernější. Tady jsou ty nejdůležitější změny, vylepšení a nové funkce, které beta One UI 6.0 obsahuje.

 • Nové rozložení tlačítek: Rychlý panel má nové rozložení, které usnadňuje přístup k nejčastěji používaným funkcím. Wi-Fi a Bluetooth nyní mají svá vlastní tlačítka v horní části obrazovky, zatímco vizuální funkce, jako je tmavý režim a Pohodlí pro oči, byly přesunuty do spodní části. Další tlačítka rychlého nastavení se nacházejí v přizpůsobitelné oblasti uprostřed.
 • Okamžitý přístup k úplnému rychlému panelu: Ve výchozím nastavení se po přejetí prstem z horní části obrazovky zobrazí kompaktní rychlý panel s oznámeními. Dalším přejetím dolů skryjete notifikace a zobrazíte rozbalený rychlý panel. Pokud zapnete rychlý přístup k panelu rychlého nastavení, můžete zobrazit rozbalený rychlý panel pouhým přejetím prstem z pravé horní části obrazovky. Přejetím z levé strany dolů zobrazíte oznámení.
 • Vylepšené rozložení pro oznámení: Každé oznámení se nyní zobrazuje jako samostatná karta, což usnadňuje rozpoznání jednotlivých oznámení.
 • Přemístění hodin na zamykací obrazovce: Nyní máte větší volnost posouvat hodiny na zamykací obrazovce do vámi zvolené pozice.
 • Zjednodušené popisky ikon: Popisky ikon aplikací jsou nyní omezeny na jeden řádek pro čistší a jednodušší vzhled. Z některých názvů aplikací byly odstraněny slova Galaxy a Samsung, aby byly kratší a snadněji se jedním pohledem prohlížely.
 • Možnost nechat vyskakovací okna otevřená: Místo minimalizace vyskakovacích oken, když přejdete na obrazovku posledních spuštěných aplikací, nyní vyskakovací okna zůstanou otevřená i po opuštění této obrazovky, takže můžete pokračovat v tom, na čem jste pracovali.
 • Nový design emotikonů na klávesnici Samsung: Emoji, které se objevují ve vašich zprávách, příspěvcích na sociálních sítích a kdekoli jinde ve vašem telefonu, dostaly nový svěží design.
 • Náhledy fotografií a videí: Když z jakékoli aplikace sdílíte fotografie nebo videa, zobrazí se v horní části panelu Sdílení jejich náhled, abyste měli ještě jednu šanci si snímky a videa před jejich sdílením prohlédnout.
 • Vylepšený widget počasí: Widget počasí poskytuje více informací o místních povětrnostních podmínkách. Můžete vidět, kdy podle předpovědi přijdou silné bouřky, sníh, déšť a další události.
 • Vlastní widgety fotoaparátu: Na domovskou obrazovku si nyní můžete přidat vlastní widgety fotoaparátu. Každý widget můžete nastavit tak, aby se spustil v určitém režimu focení a ukládal snímky do alba dle vašeho výběru.
 • Rychlý přístup k nastavení rozlišení: V režimech fotografování a Pro je nyní v rychlých nastaveních v horní části obrazovky dostupné tlačítko pro změnu rozlišení, abyste mohli  rychle měnit rozlišení pořizovaných fotografií.
 • Více možností umístění vodoznaků: Nyní si můžete vybrat, zda se vodoznak zobrazí v horní nebo dolní části fotek.
 • Možnost uložit oříznuté fotografie jako nálepky: Když v rámci Galerie něco oříznete z obrázku, můžete to snadno uložit jako nálepku, kterou můžete později použít při úpravách fotografií nebo videí.
 • Přetažení pomocí dvou rukou: Jednou rukou se dotkněte fotografií a videí a podržte je a poté pomocí druhé ruky přejděte do alba, kam je chcete umístit.
 • Rychlé úpravy v podrobném zobrazení: Při prohlížení fotografie nebo videa přejeďte prstem ze spodní části obrazovky nahoru a přejděte do podrobného zobrazení. Tato obrazovka nyní poskytuje rychlý přístup k efektům a úpravám, které můžete okamžitě použít.
 • Zobrazení připomínek v Kalendáři: Nyní si můžete prohlížet a přidávat připomínky do Kalendáře, aniž byste museli otevírat aplikaci Reminder.
 • Samsung Internet: Nyní můžete pokračovat v přehrávání zvuku videa, i když opustíte aktuální kartu prohlížeče či jej úplně opustíte.
 • Vylepšený seznam záložek pro velké obrazovky: Při prohlížení internetu na velké obrazovce, jako je tablet, v zobrazení na šířku nebo v režimu Samsung DeX se váš seznam záložek v prohlížeči Samsungu zobrazí ve dvou sloupcích, takže na obrazovce uvidíte více záložek najednou.
 • Nové akce v Režimech a rutinách: Vaše rutiny nyní dokáží více než kdy předtím. Můžete změnit zamykací obrazovku, nastavení klávesnice Samsung apod. Kromě toho můžete spustit rutinu, když nějaká aplikace přehrává média.
 • Rychlé akce pro aplikace ve vyhledávání: Když se ve výsledcích vyhledávání objeví aplikace, můžete se jí dotknout a podržet ji, abyste získali rychlý přístup k akcím, které můžete pomocí ní provádět. Pokud například hledáte Kalendář, zobrazí se tlačítka pro přidání události nebo prohledávání vašeho kalendáře. Akce aplikace se také zobrazí ve výsledcích vyhledávání samostatně, pokud místo aplikace hledáte název akce.
 • Chytřejší režim Letadlo: Pokud zapnete Wi-Fi nebo Bluetooth, když je zapnutý režim Letadlo, váš telefon si to zapamatuje. Při příštím použití režimu Letadlo zůstane Wi-Fi nebo Bluetooth zapnuté, místo aby se vypnulo.
 • Přizpůsobení tloušťky kurzoru: Nyní můžete zvětšit tloušťku kurzoru, který se objevuje při úpravách textu, aby byl lépe vidět.

Samsung betu One UI 6.0 později vypustí na další kompatibilní zařízení Galaxy. Podle všeho vydá více betaverzí, než začne zavádět stabilní verzi nadstavby. Tento proces by měl zahájit v říjnu nebo listopadu.

Novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.