Zavřít reklamu

Samsung teprve před pár týdny představil nové skládací véčko Galaxy Z Flip5 (spolu s novým Z Foldem), a již tu máme první únik o jeho nástupci. Podle něj bude mít Galaxy Z Flip6 podstatně lepší primární fotoaparát.

Nizozemský server Galaxy Club uvedl, že Samsung začal u prototypu Galaxy Z Flipu6 testovat 50MPx hlavní fotoaparát. O jaký senzor se jedná ani detaily o něm v tuto chvíli nejsou známy. Mohlo by však jít o stejný snímač, který používají poslední dvě generace základního a „pluskového“ modelu řady Galaxy S.

Pokud by příští Galaxy Z Flip skutečně disponoval 50MPx hlavním fotoaparátem, bylo by to zcela zásadní vylepšení. Současný Z Flip i všechny minulé totiž používají 12MPx snímač (který doprovází ultraširokoúhlý objektiv se stejným rozlišením). Jestli bude vylepšen i „širokáč“, v tuto chvíli není jasné, stejně jako to, jestli se telefon opět spokojí s dvojitým zadním fotoaparátem (teleobjektiv by řadě Z Flip jakožto prémiovým zařízením určitě slušel).

O Z Flipu6 server kromě toho odhalil jeho kódové označení – B6. Více o něm v tuto chvíli není známo. Na jeho představení (a představení šesté generace Z Foldu) si počkáme ještě hodně dlouho, minimálně necelý rok (Galaxy Z Flip5 a Z Fold5 byly uvedeny na scénu 26. července).

Aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.