Zavřít reklamu

„Na papíře“ není zadní fotosestava nového skládacího véčka Samsungu Galaxy Z Flip5 ničím, čím by se mohlo chlubit. Konkrétně disponuje 12MPx hlavním fotoaparátem a ultraširokoúhlým objektivem, stejně jako všechny předchozí modely řady Galaxy Z Flip. Oproti nim však nabízí lepší využití umělé inteligence a zpracování obrazu. Nyní jeho fotografické schopnosti otestoval známý web DxOMArk. Jak v testu dopadl?

Galaxy Z Flip5 v testu DxOMArku získal celkem 127 bodů, což jej řadí spolu s tři roky starým iPhonem 12 Pro na 44. místo. V ultraprémiové kategorii, která u webu začíná na hranici 800 dolarů (asi 18 tisíc Kč), nový Z Flip obsadil 38. příčku.

DxOMark ve svém shrnutí říká, že Galaxy Z Flip5 nabízí příjemný zážitek při fotografování zátiší, rychlé a stabilní automatické ostření při focení i natáčení za většiny světelných podmínek a účinnou stabilizaci videa ve statických i pohyblivých scénách. Jako negativa vyjmenovává silný šum ve fotkách, výrazné artefakty v podobě pohybujících se textur na obličejích při focení za slabého osvětlení a plochý a nepřirozený barevný obsah za slunečního světla.

U příštího Z Flipu by se ovšem toto nepříliš lichotivé skóre mohlo zásadně zlepšit. Ten totiž bude údajně disponovat 50MPx hlavním fotoaparátem. A vůbec bychom se nezlobili, kdyby Samsung do jeho fotosestavy přidal teleobjektiv, který by toto skóre také podstatně vylepšil.

Aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.