Zavřít reklamu

Na akci Galaxy Unpacked v únoru tohoto roku Samsung oznámil, že spolupracuje s Googlem a Qualcommem na novém XR headsetu. Prezident a vedoucí divize MX Samsungu, TM Roh, zmínil i to, že jej společnost uvede na trh „již brzy“. Ještě se tak nestalo, a Samsung tím pádem předběhl třeba Apple. Nyní na internet unikla nejen podoba headsetu Samsungu, ale i některé specifikace. 

Nedá se zrovna říci, že by to Samsungu nějak vyšlo. Sice vnadil, ale po tom, co všem vypálil rybník Apple Vision Pro, společnost cukla a uvedla, že představení headsetu ještě chvíli potrvá. Jednoduše jej totiž musí přepracovat. Nicméně to, co vidíme nyní na uniklé fotografii, nevypadá příliš jinak než všechny na trhu známé headsety a rozhodně se revolučnímu řešení Applu nějak nepodobá.

Podle obrázků se zdá, že tento headset má stejnou filozofii designu jako Galaxy VR s několika změnami. Pro začátek má tento čtyři kamery, jednu v každém rohu předního panelu. Navíc jsou tu dvě RGB kamery pro průchod barev a hloubkový senzor pro sledování prostředí a pohybů rukou – jakékoli ovladače by tedy měly chybět. Sledování rukou doprovází i sledování očí. 

Čip je údajně SoC Exynos 2200 namísto čipové sady Qualcomm XR, kterou všichni očekávali. Téměř to tedy potvrzuje spíše to, že jde o starší prototyp, na kterém Samsung pracoval před „přepracováním“. Upřímně v to doufáme. Nemá smysl vydávat nic, co je podobné klasickým řešení společností Meta nebo HTC, ale právě konkurovat Applu. Na výsledek si ale klidně můžeme ještě nějaký ten rok počkat. 

Aktuální headsety koupíte zde

Dnes nejčtenější

.