Zavřít reklamu

Jak jste jistě zaznamenali, Samsung minulý týden konečně vydal betaverzi z Androidu 14 vycházející nadstavby One UI 6.0, která přináší řadu novinek a vylepšení. To se týká i fotoaparátu, který kromě nového widgetu, jenž vám umožňuje rychle otevřít aplikaci fotoaparátu v určitém režimu, dostal také možnost doladit kvalitu obrazu a rychlost zpracování. Nyní si můžete vybrat, jak dlouho bude fotoaparátu trvat pořízení a zpracování snímku.

Aplikace fotoaparátu vám v One UI 6.0 nabízí tři pokročilé možnosti, a to Maximum, Medium a Minimum. Tyto možnosti jsou použitelné pouze u statických snímků. Výchozí možností je Maximum, která upřednostňuje kvalitu obrazu před rychlostí snímání a zpracování. Možnost Medium nastavuje dobrou rovnováhu mezi kvalitou obrazu a rychlostí snímání, zatímco možnost Minimum upřednostňuje rychlost pořízení fotky před kvalitou obrazu. U „maximální“ možnosti se může zdát aplikace fotoaparátu poněkud pomalejší.

Pokud jste někdo, kdo často fotí pohybující se objekty, jako jsou děti či domácí mazlíčci, možná vás při nastavení možnosti Maximum rychlost fotoaparátu zklame, zejména pak v interiéru a za smíšených světelných podmínek. Můžete si však nastavit „prostřední“ či „minimální“, aby telefon pořizoval fotky rychleji na úkor mírně vyššího šumu.

K těmto možnostem se lze dostat prostřednictvím nastavení fotoaparátu a nové položky Advanced Intelligence Options. Až do verze nadstavby One UI 5.1.1 byla takováto pokročilá nastavení fotoaparátu součástí samostatné aplikace Camera Assistant, kterou Samsung spustil minulý rok.

Aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.