Zavřít reklamu

Google v poslední době zintenzivnil své úsilí řešit hlášené potíže související s používáním Android Auto. Nejnovější bezpečnostní záplaty společnosti pro telefony Pixel řeší problémy s připojením přes Wi-Fi v systému Android Auto. Vyřešeny by měly být také potíže, jež  v posledních týdnech zaznamenali majitelé automobilů, jako je Toyota Rav4, když hlásili, že se jim nedaří připojit přes Bluetooth k multimediálnímu systému vozu.

Množství uživatelů tvrdí, že srpnové bezpečnostní opravy tyto obtíže odstranily, i když ze strany Googlu nadále vše probíhá v tichosti, vypadá to, že si alespoň v tomto bodě můžeme oddechnout. Gigant z Mountain View zároveň nepolevuje a pracuje na dalších částech systému. O tom svědčí i současná četnost aktualizací. Nyní společnost vydává Android Auto 10.2, jež bude průběžně k dispozici všem uživatelům.

Google nás jako obvykle neobšťastnil protokolem změn, ale některé novinky již byly zaznamenány. V hudebních aplikacích například tato verze přidává novou ikonu pro vyhledávání. Uživatelé pak budou moci zadat název skladby, interpreta nebo nahrávky, kterou chtějí slyšet. Jakmile se vozidlo rozjede, Android Auto okamžitě klávesnici uzamkne. Pakliže se vůz pohybuje, je povoleno pouze hlasové zadávání. Novou funkci vyhledávání budou moci využívat všechny hudební aplikace, které v systému Android Auto běží, například Spotify nebo YouTube Music. Podle dosavadních informací Google nástroj spouští na straně serveru, pročež nemusí být ihned široce k dispozici.

Pokud si chcete stáhnout nejnovější verze Android Auto, můžete se spolehnout na APK Mirror. Konkrétně zde naleznete stabilní verzi 10.2.

Dnes nejčtenější

.