Zavřít reklamu

Waze je rozhodně pro mnoho řidičů skvělým pomocníkem, který dokáže najít ideální trasu na cestě do cíle, protože využívá dopravní data od svých uživatelů v reálném čase. Android Auto Waze může tyto aktuální informace o dopravě přenášet na velký displej ve vašem vozidle a sloužit tak jako kvalitní navigace. Bohužel řada majitelů BMW se s Waze dostala na poněkud krkolomnou cestu, protože v současné době brání používání navigačního systému aplikace závada.

Běžný head-up displej Waze přestal v některých vozech zmíněné značky reagovat. Jak informoval server 9to5Google, postižení uživatelé hlásí, že se při použití systému Android Auto zobrazuje zpráva „výpočet trasy“, po které již ale nenásleduje její zobrazení. Podle dosavadních reakcí to není specifické pro žádný model BMW, uživatelé hlásí tento problém mimo jiné pro BMW řady 4 z roku 2020, BMW 2022 G21 a BMW 118. Zdá se, že se to týká také omezenějšího okruhu dalších značek automobilů, přičemž nejméně dvě hlášení se týkají Mercedesu-AMG GT43 a Fordu Mustang Mach-E.

Na stížnosti reaguje komunita specialistů, jež žádají hlášení chyb pro vývojářský tým, snímky obrazovky s chybou a další informace s podrobnostmi, jako je značka a model telefonu, vozu, verze Android Auto a cokoli dalšího, co by mohlo pomoci problém zúžit.

Tento se dotýká omezeného počtu uživatelů a naštěstí jeden komentátor uvedl, že jiný jeho navigační systém funguje, jen aplikace Waze na jeho HUD nepracuje, jak by měla. Doufejme, že se všichni postižení brzy dočkají nějakého řešení.

Dnes nejčtenější

.