Zavřít reklamu

Disney+ se aktuálně příliš nedaří, protože zažívá poměrně strmý sešup, co se kvality obsahu platformy týče, a to zejména ve spojení s franšízou Marvel. Ani tak jí evidentně nic nebrání v tom naštvat své uživatele ještě více než jen mizerným obsahem. Po vzoru Netflixu chce totiž bojovat se sdílením hesel a aby to nebylo málo, zvedne i ceny a přidá reklamu. 

Boj proti sdílení hesel naznačil generální ředitel společnosti Bob Iger, kdy by se na tento bod měla platforma zaměřit od začátku roku 2024. „Aktivně zkoumáme způsoby, jak řešit sdílení účtů a nejlepší možnosti pro platící předplatitele, jak sdílet své účty s přáteli a rodinou. Později v tomto roce začneme aktualizovat naše předplatitelské smlouvy o další podmínky a naše zásady sdílení.“ 

Žádné další podrobnosti o omezeních sdílení hesel na Disney Plus Iger ale nezmínil. Není tedy jasné, zda služba použije stejný přístup jako Netflix a zařízne sdílení účtu na základě polohy. Také nevíme, zda Disney Plus představí možnost placeného sdílení jako Netflix. Víme ale, že i tak bude zvyšovat ceny, naštěstí pro nás, z počátku snad jen v USA. 

Od 12. října se Disney+ Premium bez reklam pro zákazníky v USA zvýší z 10,99 dolarů na 13,99 dolarů měsíčně. Platí to i pro plány Hulu bez reklam, které budou stát 17,99 dolarů měsíčně, oproti 14,99 dolarům. Ceny plánů s reklamou se nemění (8 respektive 10 dolarů). Pro nás je zde ale reálná jiná možnost – reklama. Od 1. listopadu totiž Disney+ rozšíří svou vrstvu podporovanou reklamou na vybrané trhy v Evropě a Kanadě. Cena by měla být 6 EUR měsíčně, tedy nějakých 145 Kč. Standardní předplatné u nás aktuálně vyjde na 199 Kč měsíčně nebo 1 990 Kč ročně. 

Dnes nejčtenější

.