Zavřít reklamu

Hodnocení filmů nebo televizních pořadů na Netflixu není tak přímočaré, jak by mohlo být. V současné podobě je zapotřebí opustit to, co právě sledujete, přejít na stránku s přehledem epizody nebo filmu a teprve zde můžete dát palec nahoru – To semi líbí, dolů – Nezajímavé nebo dvojitý palec nahoru – Boží.

Pak se divák musí připravit na chvíli čekání, než se sledovaný obsah znovu načte, aby mohl pokračovat. Tento způsob není příliš komfortní a na mnohé může působit rušivě, pročež se někteří uživatelé hodnocení vyhýbají nebo na něj zkrátka po skončení zapomenou a již se k němu nevrátí, aby mu dali své „To se mi líbí“. Naštěstí přichází Netflix v tomto ohledu s řešením.

Jak informoval server The Verge, v nadcházející aktualizaci se na obrazovce během sledování obsahu objeví tlačítka pro hodnocení. Dostanete se k nim stejně jednoduše, jako k ovládání přeskočení nebo pozastavení přehrávání, stačí klepnout na obrazovku. Díky novým tlačítkům umístěným přímo v horní části displeje, mohou diváci rychle, aniž by byli nuceni k přerušení, vyjádřit svůj vztah ke sledovanému obsahu a poskytnout tak užitečnou zpětnou vazbu.

Řešení, kdy mají uživatelé potřebný nástroj na očích, by mělo zvýšit počet hodnocení televizních pořadů a filmů. To zase pomůže algoritmům streamovací služby poučit se o diváckých preferencích každého uživatele a z dlouhodobého hlediska zlepšit doporučení Netflixu. Nová tlačítka hodnocení jsou již od 7. srpna k dispozici v systému iOS a brzy je můžeme očekávat i na Androidu. Nebylo řečeno, zda se podobné změny dočkají také uživatelé aplikací pro chytré televize nebo stolní počítače. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že zde je vše při starém.

Dnes nejčtenější

.