Zavřít reklamu

V populárním benchmarku Geekbench se objevil nový smartphone Galaxy. Podle modelového označení by měl nést název Galaxy A05 a bude jej pohánět osvědčený low-endový čipset MediaTeku.

V benchmarku Geekbench 6.1 se objevil nový telefon Galaxy, který má modelové číslo SM-A055F a SM-A055M. Měl by se tak jmenovat Galaxy A05. Používat bude čipset MediaTeku pro nižší třídu Helio G85, který bude spárován se 4 GB operační paměti. Softwarově bude postaven na Androidu 13.

Starší, avšak osvědčený čipset Helio G85 je znatelně výkonnější než čip Helio P35, který pohání telefon Galaxy A04. Oba jsou sice postaveny na 12nm výrobním procesu, Helio G85 však disponuje dvěma procesorovými jádry Cortex-A75 (s frekvencí 2 GHz) a šesti jádry Cortex-A55 (1,8 GHz), zatímco Helio G35 používá osm jader Cortex-A53. Helio G85 má díky své konfiguraci jader dvojnásobný výkon jednoho jádra a je i podstatně rychlejší ve vícejádrových testech. Kromě toho je jeho grafická jednotka Mali-G52 MC2 více než dvakrát rychlejší než GPU PowerVR GE8320. MediaTek Helio G85 je ale čipová sada pouze pro 4G LTE, což znamená, že zde nemůžeme čekat 5G připojení. Vzhledem k ceně to ale nemusí být nějaké překvapení.

Galaxy A05 jinak v testu jednoho jádra získal 419 bodů a ve vícejádrovém 1386 bodů. To je o něco lepší skóre, než jakého smartphony s tímto čipem obvykle dosahují.

V tuto chvíli není známo, kdy by Samsung mohl nový telefon představit. S ohledem na Galaxy A04 by to však mohlo být ještě tento měsíc.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.