Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S24 zbývá ještě hodně času, už nějakou dobu však o ní unikají neoficiální informace, zejména pak o nejvyšším modelu S24 Ultra. Nyní známý leaker odhalil, že telefon dostane překvapivý upgrade fotoaparátu.

Podle dnes už legendárního leakera Ice Universe bude Galaxy S24 Ultra osazen vylepšeným teleobjektivem. Ten prý bude mít rozlišení 50 MPx, což by bylo skutečně výrazné vylepšení, neboť poslední tři generace Ulter disponovaly 10MPx teleobjektivem. Maximální optické přiblížení má zůstat stejné, tedy trojnásobné (některé úniky v minulých měsících hovořily o tom, že teleobjektiv příští Ultry by mohl umět až 5x optický zoom). Větší snímač s mnohem vyšším rozlišením by mohl hmatatelně zlepšit kvalitu obrazu a videa, a to i za zhoršených světelných podmínek.

Galaxy S24 Ultra by měl jinak jako hlavní fotoaparát používat stejný 200MPx snímač jako aktuální Ultra (tedy ISOCELL HP2), i když některé starší úniky naznačovaly, že Samsung by mohl tentokrát použít nový 200MPx senzor. To ale Ice Universe již dříve vyvrátil.

Příští Ultra by kromě toho měla do vínku dostat až 16 GB operační paměti, titanový rám, zásadní vylepšení baterie a stejně jako ostatní modely řady Galaxy S24 ji budou podle všeho pohánět čipsety Snapdragon 8 Gen 3 a Exynos 2400 (verze s prvním zmíněným by měla být dostupná pouze na americkém trhu). Řada Galaxy S24 bude s největší pravděpodobností uvedena na scénu začátkem příštího roku.

Aktuální novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.