Zavřít reklamu

Samsung měl už koncem července pro svou aktuální vlajkovou řadu Galaxy S23 otevřít beta program nadstavby One UI 6.0. To se však nestalo. Poté se chvíli spekulovalo, že první betaverze nadstavby na Galaxy S23 dorazí začátku srpna, což také nevyšlo. Nyní Samsung, lépe řečeno jeho německá pobočka, předčasně zveřejnila oznámení o otevření beta programu. I když oznámení bylo krátce poté staženo, společnost v něm odhalila některé změny, které příští verze One UI přinese.

Samsung plánuje v One UI 6.0 aktualizovat řadu prvků uživatelského rozhraní, aby jim dodal modernější vzhled. Přepracován bude Rychlý panel, a to tak, aby poskytoval rychlejší přístup k často používaným funkcím. V rámci tohoto redesignu budou zkratky pro tmavý režim a režim Pohodlí pro oči přemístěny vedle posuvníku jasu. Uživatel také bude moci po vzoru systému iOS přejet prstem z pravého horního rohu displeje a tím Rychlý panel rozbalit.

Další funkcí, kterou Samsung v nyní již staženém oznámení zmínil, je možnost nastavit různé tapety pro různé situace. Když tedy váš telefon Galaxy například přejde do režimu spánku, tapeta se automaticky změní na něco, co lépe odráží vaši náladu. One UI 6.0 kromě toho přinese nový widget fotoaparátu, který bude moci automaticky přesunovat konkrétní fotografie do požadovaného úložiště.

V One UI 6.0 by měla být řada dalších změn, včetně mnoha funkcí, které Google představil v Androidu 14, jehož ostrá verze má vyjít ještě tento měsíc.

V oznámení Samsung poznamenal, že beta program One UI 6.0 bude pro řadu Galaxy S23 zpřístupněn v USA, Jižní Koreji a Německu. Jak upozornil známý specialista na Android Mishaal Rahman, první betaverze One UI 6.0 je ve zmíněných zemích již dostupná. Zveřejnil také obrázek přepracovaného Rychlého panelu.

Lze očekávat, že v příštích týdnech se beta program One UI 6.0 rozšíří do dalších zemí a na další zařízení Galaxy. Stabilní verze nadstavby by měla dorazit v říjnu.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.