Zavřít reklamu

Samsung nemá dnes v oblasti softwarové podpory prakticky konkurenci. Ne vždy tomu tak ale bylo. Dlouhou dobu on i jiní výrobci pro své telefony a tablety poskytovali jen dva upgrady Androidu.

Samsung tuto aktualizační politiku změnil v roce 2020, kdy oznámil, že všechny vlajkové lodě uvedené na trh v roce 2019 a po něm, jakož i některé modely řad Galaxy A a Galaxy Tab, obdrží tři upgrady Androidu. Tím to však neskončilo. Korejský gigant se nakonec rozhodl, že jeho vlajkové lodě a vybrané telefony řady Galaxy A dostanou čtyři velké systémové aktualizace (a po dobu pěti let budou dostávat bezpečnostní patche). Před pár měsíci novou aktualizační politiku rozšířil na levnější smartphony řady Galaxy A a také do ní zahrnul řady Galaxy M a F.

Žádné zařízení Galaxy zařazené tohoto aktualizačního plánu není na trhu dostatečně dlouho, aby letos na tento limit narazilo. To však neplatí pro zařízení, která mají slíbené pouze tři roky aktualizací Androidu. Pro některé z nich bude Android 14 třetím a posledním velkým updatem, po kterém budou dostávat už jen bezpečnostní patche a pravděpodobně obdrží jednu nebo dvě menší aktualizace nadstavby One UI. Konkrétně se jedná o tato zařízení:

  • Galaxy A52
  • Galaxy A52 5G
  • Galaxy A52s 5G
  • Galaxy A72
  • Galaxy Tab S7 FE

Dnes nejčtenější

.