Zavřít reklamu

V rámci EU nemusíme už několik let roaming vůbec řešit. Ve členských státech tak platíme za služby operátorům stejně, jako doma. Jenže co když jste v nečlenské zemi, anebo co když letíte za exotikou? Snadno tak na jedné odeslané fotografii skrze WhatsApp proděláte kalhoty. 

Pokud chcete v takových státech „datovat“, vyplatí se pořídit tamní SIM kartu. Jenže i to má svá úskalí, protože musíte řešit jakou a kde ji pořídíte. Airalo ale řeší všechno za vás. Je to totiž nejpohodlnější možnost, jak se v zahraničí vypořádat s drahými daty. Je zde jen jedna podmínka – váš telefon musí mít možnost přidání eSIM.

Jak Airalo funguje? 

  • Nainstalujte si aplikaci Airalo. 
  • Vyhledejte eSIM kartu pro svoji cílovou destinaci. 
  • Kupte si eSIM kartu a nainstalujte ji v telefonu (klidně jen skrze sken QR kódu). 
  • Užijte si svá data, ať jste kdekoli. 

Vlastně až takhle je to jednoduché. Airalo má eSIM karty pro víc než 200 zemí světa a regionů a na pokrytí je přitom stále pracováno. K dostupným datům se tak dostanete nejen v Turecku, Egyptě, Thajsku ale i za oceánem ve Spojených státech atd. Za 1 GB v Turecku tak zaplatíte jen 4,5 dolarů, tedy nějakých 100 Kč, v Egyptě je to 9,50 dolarů, takže cca 220 Kč. Na Maledivách pak dáte za 20 GB 40 dolarů (cca 900 Kč). Kompletní nabídku si můžete velice přehledně projít na webu platformy. K dispozici jsou dokonce i regionální eSIM pro celé kontinenty.

Je to skvělý nápad, skvělé provedení a jasný vzkaz pro předražené operátory. Díky aplikaci totiž víme, že to jde, že to jde lépe a především levněji. Právě naši operátoři se nás snaží servat z kůže, kdy jsou si moc dobře vědomi toho, že na běžné služby jim kašleme a chceme především data, která si nechávají patřičně zaplatit. Proč je tedy podporovat, když je zde právě Airalo? Mimochodem toto není placený ani PR článek, je to jen doporučení pro všechny z vás, kteří se nechcete nechat od našich operátorů v zahraničí ožebračit. 

Airalo v Google Play

Dnes nejčtenější

.