Zavřít reklamu

Přimět majitele iPhonů, aby přešli na Android, je letitým cílem nejen společnosti Samsung ale samozřejmě i Googlu. Jeho nejnovější reklamní kampaň to utvrzuje novým sloganem „It’s all good“.

Cílem této série pěti videí je přesvědčit uživatele jablečných smartphonů, že přechod na Android z iOS je díky práci, kterou Google odvedl, jednoduchý a bezstarostný proces. Celý slogan zní: „It’s all good with Google on Android“, tedy: „S Googlem je na Androidu vše v pohodě.“

Google se zaměřuje na čtyři oblasti s velmi krátkými klipy, které jsou ideální pro reklamy na YouTube:

  • Soukromí a bezpečnost: Play Protect, který kontroluje aplikace nainstalované v zařízení na přítomnost malwaru, je propagován jako nástroj poskytující „proaktivní ochranu“. V závislosti na hrozbě vás může vyzvat k odstranění škodlivých aplikací nebo to provést automaticky.
  • Reakce emotikony: Tato funkce, která je součástí Zpráv Google, má řešit problémy těch, kteří se „obávají, že psaní zpráv nebude tak zábavné, pokud přejdete na Android“. Na zprávy SMS/RCS můžete odpovídat libovolnými emoji. V operačním systému Google samozřejmě není iMessage.
  • Přenos fotografií: „Při přenosu dat do systému Android vytvoříme kopii vašich fotografií, souborů, kontaktů a aplikací – to znamená, že vše je v bezpečí i na vašem starém iPhonu.“ K tomu účelu Google loni vydal novou aplikaci Switch to Android, ale je zajímavé, že společnost výslovně nevyzdvihuje zálohování pomocí Fotek Google.
  • Kompatibilita zařízení: „Telefony se systémem Android se připojují k vašim oblíbeným reproduktorům, sluchátkům, vybavení chytré domácnosti a dalším zařízením a lze je snadno spárovat.“ S výjimkou HomePodů nabízí většina zařízení pro chytrou domácnost a zábavu doprovodné aplikace pro Android i iOS. Bluetooth je přitom univerzální.

Každý z klipů je ukončen slovy „Switch and Do More“ nabádajícími k přechodu a upozorňujícími na šíři možností, která Android nabízí, se zobrazením sortimentu zařízení jako Galaxy Z Flip 4/5, Galaxy S23 Ultra, Google Pixel 7 Pro a Pixel Fold, což pomáhá zdůraznit tvarově odlišné typy zařízení, které se v systému Android vyskytují.

Společnost v rámci kampaně využívá v souvislosti se svým operačním systémem nové slovní spojení „Google on Android“, jež jsme poprvé mohli spatřit už v červnu.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.