Zavřít reklamu

Když byly představeny telefony řady Samsung Galaxy S23, měly něco, co žádný jiný smartphone před nimi: speciální variantu čipsetu Snapdragon 8 Gen 2. Čip Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy byl nabízen jako exkluzivita pro Samsung, v té době se však někteří domnívali, že přesně takto bude vypadat „plusková“ varianta aktuálního vlajkového čipsetu Qualcommu. Nyní se zdá, že „něco jako“ Snapdragon 8+ Gen 2 pohání nový telefon RedMagic 8S Pro.

Jak si všiml web XDA Developers, Snapdragon 8 Gen 2 má kódové číslo SM8550 s příponou AB (tj. SM8550-AB), což označuje běžnou variantu čipu. Na webem testovaném telefonu RedMagic 8S Pro systém jeho čip identifikuje jako SM8550-AC, což odpovídá označení čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který debutoval v aktuální řadě Samsungu Galaxy S23. Web také ověřil, že frekvence u RedMagic 8 Gen 2 odpovídají frekvencím Snapdragonu 8 Gen 2 pro Galaxy (čipset má konkrétně u hlavního procesorového jádra zvýšenou frekvenci z 3,2 na 3,36 GHz a u grafického čipu z 680 na 719 MHz).

Zajímavé je, že ZTE u své nové vlajkové lodi neuvádí, že ji pohání čip „exkluzivně“ určený pro řadu Galaxy S23, nýbrž jen Snapdragon 8 Gen 2. Qualcomm na otázku webu ohledně této diskrepance odpověděl, že „mezi čipsetem Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy a touto novou variantou Snapdragonu 8 Gen 2 s maximální rychlostí procesoru 3,36 GHz nejsou žádné rozdíly ve specifikacích“. Je zvláštní, že hovoří o „nové variantě Snapdragonu“, když je to ve skutečnosti stejný čip, jaký používají aktuální „vlajky“ Samsungu.

Z toho vyplývá, že Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy již po několika měsících ztratil exkluzivitu a že jej budou používat další špičkové telefony různých značek. U nich však nebude uváděn jako Snapdragon 8+ Gen 2, ale prostě jako Snapdragon 8 Gen 2. Že je to poněkud matoucí, asi není třeba dodávat.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.