Zavřít reklamu

Android Auto je chytrým spolupasažérem mnoha z nás. Umožňuje řidičům spojení s kompatibilním palubním informačním systémem jedinečným způsobem. Aplikace se snaží usnadnit uživatelům řízení a zároveň poskytovat přístup k multimediálním funkcím.

Společnost Google čas od času zavádí některé změny, aby svým zákazníkům poskytla větší pohodlí. Nyní jich bylo několik v systému Android Auto zaznamenáno.

Nedávno jsme se dočkali aktualizace 10.1. Po instalaci však mnozí uživatelé při prvním pohledu na žádné novinky nenarazí. Někteří si však všimli změn v rozhraní. Podle těchto informací se nyní widget lišty aplikací přesunul na levou stranu. Ta se dříve nezobrazovala „pokud byla obrazovka příliš malá pro některé parametry uložené Googlem.“ Nyní se to změnilo a jde o vítanou změnu, neboť řidičům umožňuje mnohem pohodlnější interakci.

new-interface-kinda-v0-zmx52o3bmjfb1

Spolu s tím se některé úpravy rozhraní týkají také Map Google. S novou aktualizací společnost přesunula některé volby v aplikaci Mapy na její levou stranu. Konkrétně se nastavení a ikona vyhledávání zobrazují na levé horní straně obrazovky.

V tuto chvíli není jasné, zda tyto změny představují pouze testování možného budoucího rozložení, rozhodně však naznačují správný směr, protože přináší větší komfort a bylo by skvělé, kdyby je Google poskytl flexibilněji. Eliminovalo by to určitou neuspořádanost ovládacích prvků, kterou rozhraní trpí.

Dnes nejčtenější

.