Zavřít reklamu

V současném digitálním věku je skutečně důležité udržet si kontrolu nad svými osobními údaji. Jak se říká, jakmile něco umístíte na internet, je to tam „navždy“. Vzhledem k tomu, že vyhledávač Google slouží jako vstupní portál internetu pro miliardy uživatelů, má tento technologický gigant jedinečnou možnost to ovlivnit. S cílem pomoci uživatelům získat větší kontrolu nad jejich vyhledáváním a soukromím, společnost Google oznámila novou užitečnou sadu nástrojů.

Mezi nejnovějšími aktualizacemi ochrany osobních údajů ve vyhledávači Google zaujímá významnou pozici nástroj Výsledky o vás. Ten byl spuštěn v loňském roce a umožňuje uživatelům snadno požádat o odstranění výsledků vyhledávání, jež obsahují citlivé osobní údaje, jako jsou telefonní čísla, bydliště nebo e-mailové adresy.

Nyní budou uživatelé dostávat upozornění, když ve výsledcích vyhledávání Google najde jejich kontaktní data. Následně budou vyzváni, aby provedli kontrolu a na jejím základě požádali o odstranění. Za několik dní bude zpřístupněn řídicí panel, který uživatelům zprostředkuje přístup k centru pro sledování a správu jejich osobních kontaktních údajů zobrazených ve výsledcích vyhledávání.

Společnost Google také provádí vylepšení, která mají zajistit bezpečnost rodin na internetu. Rozmazávání v rámci Bezpečného vyhledávání – SafeSearch je pozoruhodná funkce, která ve výsledcích automaticky rozmazává explicitní obrázky, jako je obsah pro dospělé nebo ten zobrazující násilí. Tato dodatečná úroveň zabezpečení bude k dispozici všem uživatelům a u osob mladších 18 let se zapne automaticky.

Zásady ochrany osobních údajů vyhledávače Google byly aktualizovány tak, aby zahrnovala explicitní obrázky v osobních účtech. Ty lze nyní odstranit z Vyhledávání, které je může uchovávat déle než jednotlivé stránky. Zásady se vztahují na případy, kdy uživatelé dříve vytvořili a nahráli explicitní obsah a nyní jej chtějí z vyhledávače Google odstranit.

Google aktualizoval také formuláře používané pro žádosti o odstranění obsahu, aby učinil celý proces vymazání osobních údajů nebo explicitního obsahu z výsledků vyhledávání Google snazším a jednodušším. To samozřejmě nebude mít žádný dopad na obsah hostitelské stránky ani na ostatní vyhledávače.

Pokud jde o formuláře, byly již změny provedeny, zavedení dalších dvou funkcí je postupné a může ještě nějakou dobu trvat, nemělo by to však být déle než do konce měsíce.

Dnes nejčtenější

.