Zavřít reklamu

Aplikace AI Test Kitchen, která uživatelům umožňuje vyzkoušet si nové nástroje pro umělou inteligenci z dílny Googlu, už neexistuje v mobilní verzi. Nyní je tak dostupná pouze ve verzi pro web.

Google se rozhodl mobilní verzi aplikace AT Test Kitchen „zaříznout“ proto, že webová verze mu „umožňuje vydávat více ukázek rychleji“. Mobilní verzi aplikace americký technologický obr spustil krátce po konání loňské vývojářské konference Google I/O, na které představil druhou generaci jazykového modelu LaMDA, který pohání jeho chatbota Barda.

Aplikace původně umožňovala uživatelům otestovat tři experimentální nástroje postavené na tomto modelu – Imagine It, List It a Talk About It. U prvního zmíněného nástroje šlo o to, že se model snažil popsat imaginární místo, které pojmenujete, druhý rozděloval seznam úkolů na menší dílčí úkoly a třetí umožňoval uživatelům konverzovat s umělou inteligencí o psech.

Po letošní vývojářské konferenci, na které Google představil nový experimentální AI nástroj jménem MusicLM, aplikaci AI Test Kitchen ze svého obchodu nakrátko stáhl. Jak se nyní ukazuje, tento krok byl předzvěstí toho, že s mobilní verzí aplikace do budoucna nepočítá. Její ukončení je nicméně i tak poněkud překvapivé s ohledem na to, že byla jen rok stará a že umělá inteligence se v poslední době v technologickém světě stává velkým tématem.

Dnes nejčtenější

.