Zavřít reklamu

Mohlo by se zdát, že přinejmenším u některých vozů nejspíš definitivně odzvonilo palubním deskám s minimalistickým displeji. Po vzoru společnosti Tesla začala většina výrobců automobilů v posledních letech používat výrazně větší obrazovky na palubní desce.

Novější vozy mají dokonce integrace systémů CarPlay a Android Auto, které umožňují používat aplikace telefonu na palubní desce vozu. Zatímco většina automobilek kvůli tomu debatuje mezi uspořádáním na výšku a na šířku, BMW se u svých nejnovějších modelů Mini Cooper vydalo zcela jiným směrem. Nová řada vozů Mini Cooper se posouvá kupředu díky kruhovému OLED displeji, který obsahuje operační systém Mini Operating System 9 a řadu dalších funkcí jako Hey Mini, Mini Connected Store s různými aplikacemi a hrami, nebo Mini Experience Modes.

Podle společnosti BMW je operační systém Mini Operating System 9 založen na systému AOSP a měl by umožnit aktualizace prostředí v přístrojové desce vozu. Kruhová obrazovka slouží jako skvělé rozhraní a zároveň jako přístrojový panel, který zobrazuje počet kilometrů za hodinu, spotřebu paliva a vše, o čem potřebujete mít za volantem přehled. Sawyer Merritt navíc v jednom ze svých tweetů prozradil, že novinka nabídne také průhledný tachometr ve stylu „heads up display“, promítaný na čelní sklo vozu.

Vozidlo bude možné připojit také k síti 5G, což umožní stahování obsahu z výše zmíněného Mini Connected Store. Řidiči bude také samozřejmě umožněno připojit svůj smartphone přes Bluetooth, Android Auto, CarPlay nebo prostřednictvím USB. Zatím není jasné, zda BMW v tomto případě využívá platformu Android Automotive od Googlu. Firma v této souvislosti uvedla pouze to, že Mini OS 9 je založen na open-source kódu operačního systému Android.

Dnes nejčtenější

.