Zavřít reklamu

Jednou z globálně nejpopulárnějších softwarových klávesnic pro Android je nepochybně Gboard od Googlu. Aplikace nyní dostává novou funkci Resize, která uživatelům umožňuje snadněji změnit velikost klávesnice.

Možnost Resize se v aplikaci Gboard zobrazuje jako další panel nástrojů. Klepnutím na něj se dostanete do uživatelského rozhraní, které vám umožní klávesnici prodloužit nebo zkrátit, podobně jako je to možné již nyní. Místo sedmi možností (extra krátká, krátká, středně krátká, normální, středně dlouhá, dlouhá a extra dlouhá) však nyní můžete její velikost změnit pouhým přetažením.

Šířku klávesnice si můžete upravit tak, aby zabírala jen třetinu obrazovky, případně polovinu, tři čtvrtiny atd. Pokud nechcete, aby zabírala celou obrazovku, můžete ji také přesunout. Když ji přetáhnete nahoru, uvidíte pod posledním řádkem/mezerníkem prázdné místo. Až budete hotovi, klepněte na ikonu „fajfky“, nebo pokud si to rozmyslíte, na ikonu tlačítka Zpět.

Nová možnost se liší od režimu plovoucí klávesnice, kdy se klávesnice vznáší nad aplikacemi, i od režimu jedné ruky, i když mezi nimi jsou jisté podobnosti. U Resize však není sloupec tlačítek navíc, která byste mohli přepínat. Novinka je v tuto chvíli dostupná jen v nové betaverzi Gboardu (13.2.05.x), brzy by se však měla dostat ke všem uživatelům.

Gboard v Google Play

Dnes nejčtenější

.