Zavřít reklamu

Jedním z největších ekologických problémů dneška je elektronický odpad. I když můžeme všichni společně pracovat na jeho řešení, a to například delším používáním zařízení, výměnou baterií, kdykoli je to nutné/možné, nebo recyklací našich starých přístrojů, svým dílem k tomu musejí přispět i firmy. Technologičtí giganti jako Samsung při každé možné příležitosti zdůrazňují nutnost elektroodpad snižovat (prostřednictvím programů typu „Vyměňte staré zařízení za nové“), mohli by však dělat mnohem více, a to i s rizikem, že konečný výsledek nebude odpovídat jejich vynaloženému úsilí. Snad nikde to není zjevnější než u nové tabletové řady korejského obra Galaxy Tab S9, přesněji řečeno u jejího základního modelu.

I přes osmnáct měsíců, které uplynuly mezi představením Galaxy Tab S9 a Tab S8, jsou oba tablety co do velikosti a tvaru téměř stejné. Při pohledu na příslušné technické parametry je Tab S9 asi o půl milimetru delší, o půl milimetru vyšší a o méně než půl milimetru tlustší než jeho předchůdce. Díky velmi podobným rozměrům by tak na něj měly teoreticky pasovat některé kusy příslušenství pro Tab S8, konkrétně klávesnicové doky.

 

Bohužel, pokud byste doufali, že váš loňský klávesnicový dok bude s novým tabletem fungovat, mýlili byste se. Technicky vzato doky pro Tab S8 na nový tablet „plus minus“ pasují, nicméně po připojení a započetí psaní dostanete upozornění, že tyto produkty nejsou kompatibilní.

Je to určitě škoda, protože nové klávesnicové doky nejsou úplně levné – Book Cover Keyboard Slim Tab S9 se prodává za 140 dolarů (u nás stojí zhruba 4 tisíce Kč) a Book Cover Keyboard za 200 dolarů (tady je k mání přibližně za 5 500 Kč). Prozákaznický přístup v tomto ohledu zastává Apple – jeden z jeho klávesnicových doků (konkrétně Smart Keyboard Folio pro 11“ iPad Pro) pasuje na všechny čtyři generace 11palcových tabletů iPadu a také na 4. a 5. generaci tabletu iPadu Air. Můžeme tak doufat, že pokud to Samsung se svým úsilím na poli elektroodpadu myslí vážně, inspiruje se svým „věčným“ rivalem.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.