Zavřít reklamu

Samsung před týdnem představil nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5. Do prodeje se dostanou až 11. srpna, to však vývojáři oblíbené aplikace CoverScreen OS nezabránilo v tom, aby ji pro druhou zmíněnou skládačku zpřístupnil už nyní.

Vývojář aplikace CoverScreen OS na Twitteru potvrdil, že ji pro Galaxy Z Flip5 zpřístupnil poté, co se zařízením strávil „doslova dny“ v obchodě Samsungu.

Aplikace CoverScreen OS umožňuje uživatelům vynutit spuštění jakékoli aplikace nebo widgetu na vnějším displeji jejich ohebného véčka, jako je například minulá generace Z Flipu nebo Oppo Find N2 Flip. Vnější obrazovky těchto skládaček podporují pouze základní widgety a funkce, což uživatele nutí k používání aplikací využívat ohebný displej.

Je však třeba dodat, že Samsung pro Galaxy Z Flip5 nabízí modul Good Locku, který plní stejnou funkci jako aplikace CoverScreen OS. Ta by nicméně mohla být stále užitečná v případech, kdy by se některé aplikace nebo widgety fungování na vnějším displeji tvrdošíjně bránily (o jedné aplikaci je to již známo, je jí Peněženka Google).

Galaxy Z Flip5 i s bonusy předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.