Zavřít reklamu

Společnost Sony vydala nový beta firmware pro konzoli PlayStation 5, který s sebou přináší celou řadu nových funkcí pro zpřístupnění i sdílení, spolu se začleněním Dolby Atmos. PS5 nyní dokáže vyvést zvuk do zařízení kompatibilních s Dolby Atmos. Dříve byla tato funkce dostupná pouze pro přehrávání disků Blu-ray, ale nová beta verze přidává softwarové kódování Atmos také pro hry.

Při hraní her, jež podporují technologii PS5 Tempest 3D AudioTech, je konzole v případě potřeby schopna kódovat zvuk v Dolby Atmos, abyste si jej mohli užít pomocí kompatibilních reproduktorů, jako jsou například některé soundbary nebo televize. Vše se odehrává přímo v konzoli, pročež hry není třeba pro Atmos aktualizovat a lze nadále používat Tempest 3D AudioTech.

To je docela citelná změna ve srovnání s obdobím před několika lety, kdy před uvedením PS5 Mark Cerny ze Sony hovořil o tom, že zvuková technologie společnosti je lepší než Atmos, na což Dolby patřičně odpovědělo příspěvkem na blogu, ve kterém některá tvrzení vyvrací a shledává přístup nešťastným, s ohledem na množství zařízení na trhu, jež v současnosti Dolby Atmos podporují.

Vylepšení i pro ovladače

Aktualizace také přidává podporu používání druhého ovladače pro asistenci. To umožňuje spárovat dva ovladače DualSense, které jsou oba rozpoznány jako tentýž primární ovladač. Přibývá i haptická podpora pro navigační události uživatelského rozhraní, na základě čehož bude uživateli poskytnuta volitelná zpětná vazba například pro přesun zaměření, dosažení konce rolování, zaškrtnutí políčka a podobně. Konečně jsme se od Sony dočkali funkce vyhledávání v knihovně, pročež stačí zadat název namísto nekonečného posouvání.

Mezi nové sociální funkce patří možnost pozvat hráče na párty bez automatického přidání do skupiny a zasílání pozvánek na otevřené nebo uzavřené párty celým skupinám místo pouze jednotlivcům. Nově lze vidět, kteří z vašich přátel se účastní aktivity, ke které se můžete připojit, kolika turnajů jste se zúčastnili a jakého nejvyššího umístění jste dosáhli. To vše doplněno o přidávání reakcí pomocí emotikonů.

Aktualizace k potěše mnohých nabízí podporu disků M.2 s vyšší kapacitou, kde se hranice posouvá až na 8 TB, oproti předchozímu limitu 4 TB. V neposlední řadě je vylepšena herní nápověda. Ta nyní obsahuje nabídku Objevovat tipy a praktická je také možnost ztlumit zvuky pípání systému PS5.

Jako obvykle je beta dostupná pro omezený počet uživatelů, kteří se přihlásí k testování ve vybraných zemích. Nakonec lze však většinu těchto změn, možná s několika úpravami, očekávat ve finální verzi.

Dnes nejčtenější

.