Zavřít reklamu

Společnost Samsung nám v polovině roku ukázala nové hodinkové portfolio čítající na dva modely celkem o čtyřech velikostech. Jde o Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic. Oproti loňskému roku a řadě Galaxy Watch5 je zde tedy jasná změna, což i vyvolává otázku: dočkáme se Galaxy Watch7 Pro? 

Existují silná fakta, která tomu hodně nasvědčují. Když jsme zde měli řadu Galaxy Watch4, tak s představením nástupce Galaxy Watch5 sice vypadl model Classic, ale společnost jej stále oficiálně prodávala. Nyní tedy naopak vypadl model Pro, ale společnost jej také pořád prodává jako součást portfolia. Strategie Samsungu tedy vypadá tak, že každý rok představí nový základní model, který doprovodí v sudé roky model Pro a v ty liché naopak model Classic.

Galaxy Watch5 Pro nejsou mrtvé 

I když jsou Galaxy Watch5 Pro rok starým zařízením, rozhodně nejsou mrtvé. Samsung jim totiž poskytl klíčové aktualizace, takže se naučily lépe sledovat spánek, nabídnou upozornění na nepravidelný srdeční tep, mají nový sportovní režim Track Run, peněženku Samsung a další, mezi což patří např. databáze souborů GPX, která uživatelům umožňuje procházet doporučené trasy.

I právě toto dalo vlastně Samsungu prostor pro to, aby vydal další novou generaci svých hodinek bez nutnosti toho, aby společnost aktualizovala i model Watch5 Pro. Protože má pak věrnou zákaznickou základnu volající po návratu mechanické lunety, zabila tím vlastně dvě mouchy jednou ranou. Model „Classic“ a model „Pro“ se totiž zaměřují na různé uživatele, přičemž model „Pro“ je vytvořen pro náruživé sportovce a varianta „Classic“ zdůrazňuje především styl a eleganci. Na trhu je prostor pro oba modely a vlastně dává smysl je rok od roku střídat. Samozřejmě to jsou jen domněnky. Samsung k tomu oficiální stanovisko nevydal a ani nevydá.

Historie představení Galaxy Watch 

  • Galaxy Watch: srpen 2018 
  • Galaxy Watch Active: březen 2019 
  • Galaxy Watch Active 2: září 2019 
  • Galaxy Watch 3: srpen 2020 
  • Galaxy Watch4 a Watch4 Classic: srpen 2021 
  • Galaxy Watch5 a Watch5 Pro: srpen 2022 
  • Galaxy Watch6 a Watch6 Classic: červenec 2023 

Jak ukazuje výše uvedený harmonogram, Samsung nyní vydává Galaxy Watch v létě. Byla by docela sázka na to, že Galaxy Watch7 budou vydány v červenci nebo srpnu 2024. Když se tato spekulace ukáže jako reálná, Galaxy Watch7 Pro by tak měly přijít v létě příštího roku, pokud tedy společnost nepřekvapí a neuvede Galaxy Watch6 Pro na jaře, jako se tak stalo s Galaxy Watch Active, nebo na začátku února na akci Galaxy Unpacked s představením řady Galaxy S24.

  • Nové Galaxy Watch6 a Watch6 Classic předobjednáte u Mobil Pohotovosti vůbec nejvýhodněji, a to díky výkupnímu bonusu až 3 000 Kč a splátek bez navýšení, které můžete využít dokonce, i pokud budete měnit staré smartwatch právě za novinku od Samsungu. Právě díky tomu vás nové Galaxy Watch6 (Classic) vyjdou doslova jen na pár stovek měsíčně. Více na mp.cz/samsung-novinky.

Dnes nejčtenější

.