Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 24. do 28. července obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně se jedná o Galaxy A53 5G, Galaxy A33 5G a Galaxy Tab Active4 Pro.

Na telefony Galaxy A53 5G a Galaxy A33 5G a odolný tablet Galaxy Tab Active4 Pro Samsung vydal červencový bezpečnostní patch. Na Galaxy A53 5G jej poprvé vydal již před pár týdny, nyní jej vypustil v Evropě, a to pod firmwarovou verzí A536BXXS7CWG2, u Galaxy A33 5G nese aktualizace firmwarovou verzi A336MUBS7CWG1 a jako první dorazila do Brazílie a u Galaxy Tab Active4 Pro verzi T630XXS3BWG2 (verze s Wi-Fi) a T636BXXS3BWG2 (5G verze) a jako první byla dostupná v Evropě.

Červencový bezpečnostní patch opravuje celkem 90 bezpečnostních chyb nalezených v telefonech a tabletech Galaxy. Z těchto 90 oprav většinu (52) poskytl Google a zbytek Samsung. Tři z těchto chyb byly označeny jako kritické, zatímco 56 jako vysoce nebezpečné. Zbývající chyby představovaly středně vysoké riziko.

Některé z 38 vulnerabilit, které opravil korejský obr, souvisely s ruční instalací balíčků pomocí příkazu ADB, nesprávným řízením přístupu v audio systému, identifikátorem čipové sady UWB nebo službou Galaxy Themes. Opraveny byly také problémy s nesprávným řízením přístupu v aplikaci Nastavení a několik funkcí interního testování mělo problémy se zápisem mimo hranice, což umožňovalo hackerům spustit nežádoucí kód.

Většina těchto bezpečnostních chyb se týkala zařízení běžících na Androidu 11, 12, 12L a 13. Některé problémy souvisely s čipsety Qualcommu, grafickými čipy Mali a PowerVR a správou paměti.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.