Zavřít reklamu

Pokud často koukáte na obrazovku mobilního zařízení, jistě víte, co to je mít unavené oči. Ustavičné zírání na displej není pro vaše oči zdravé, zvlášť před spaním. Vaše oči konkrétně namáhá modré světlo, které váš telefon vyzařuje (a nejen on, ale celá řada dalších elektrických zařízení, jako jsou monitory, televizory nebo LED žárovky).

Částečnou úlevu vaším očím poskytne funkce Filtr modrého světla, kterou nabízí většina smartphonů (na telefonech Galaxy je uvedena pod názvem Pohodlí pro oči). Funguje tak, že odstíny modré barvy přemění na teplejší (žluté) tóny. Díky tomu budete moci snadněji usnout.

Funkci Pohodlí pro oči na svém zařízení Galaxy zapnete takto:

  • Jděte do Nastavení.
  • Vyberte možnost Displej.
  • Zapněte přepínač u položky Pohodlí pro oči.

Ve výchozím nastavení se zapne adaptivní režim, který automaticky upraví barvy displeje na základě denního času (v noci budou změny výraznější). Po klepnutí na funkci si můžete vybrat vlastní teplotu barev a nastavit čas, kdy ji použít.

Za zmínku stojí, že vědecká obec není v otázce škodlivosti modrého světla jednotná. Existují studie, které zjistily, že modré světlo může bránit v usnutí, a pak také jiné, podle nichž jsou účinky modrého světla na lidský organismus zanedbatelné, alespoň tedy v malých dávkách. Ať už je to tak či onak, je lepší mít filtr modrého světla před spánkem zapnutý než vypnutý.

Dnes nejčtenější

.