Zavřít reklamu

Vlajkové lodě mohou být sebelepší, ale oproti střední třídě jsou limitovány úložným prostorem. Samsung jim prostě odepřel možnost rozšířit jim úložiště paměťovými kartami, a tak dříve či později budete řešit, kde sehnat nějaké ty GB navíc. Tento jednoduchý trik vám v pom pomůže. 

Když se vaše interní úložiště začne plnit, můžete určité soubory přesunout na cloud, můžete procházet jednu fotku po druhé a postupně je mazat, můžete také přemýšlet nad tím, které aplikace už nepoužíváte a smazat je. Všechno je to ale zdlouhavý proces s nejasným výsledkem. Každá fotografie zabírá jiný prostor, některé aplikace a hry jsou jinak náročné než jiné.

Právě proto se hodí jít hned od začátku po tom, co jasně zabírá nejvíce místa. Ale jak to zjistit? Není to nijak složité, protože Samsung telefon vám to sám řekne. Jen musíte vědět, kam jít a pak se samozřejmě rozhodnout, jestli se s takovými soubory dokážete rozloučit. 

Jak najít největší soubory v Samsungu a smazat je 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Péče o baterii a zařízení. 
  • Klepněte na Úložiště. 
  • Sjeďte úplně dolů, kde už vidíte nabídku Velké soubory. 

Když si nabídku rozjedete, budou zde soubory řazeny skutečně od těch největších. Snadno tak budete vědět, co zabírá nejvíce vaší interní paměti a smazat to. K tomu stačí vlevo soubor označit a vpravo dole klepnout na Odstranit. Vybrané položky se obvykle přesunou do koše, pokud nejde o aplikace. Koš najdete hned nad Velkými soubory. Vyberte tedy Moje soubory, Galerie nebo cokoli zde uvidíte, vpravo nahoře klepněte na tři tečky a vyberte Vysypat a potvrďte volbou Odstranit 

Dnes nejčtenější

.