Zavřít reklamu

Samsung Display a LG Display jsou největšími světovými výrobci OLED panelů pro smartphony, tablety, notebooky a televizory. Jejich OLED panely se používají v různých produktech od více značek. V loňském roce Samsung představil panely Eco2 OLED s vylepšenou energetickou efektivitou, kterými jsou osazeny skládačky Galaxy Z Fold4 a Z Flip4. Nyní se tyto společnosti snaží vyvinout OLED panely, které by nabídly lepší světelnou účinnost a delší životnost.

Jak s odvoláním na korejský server The Elec informuje web SamMobile, Samsung Display a LG Display vyvíjejí OLED panely, které používají nízkorefrakční krycí vrstvu CPL (Capping Layer). Extrémně tenká krycí vrstva je umístěna na vrchu katody, čímž se snižuje ztráta světla, ke které dochází, když se vyzařované světlo odráží od blízkých elektrod. Krycí vrstva, která se používá v současnosti, má vysoký lom a přidáním nízkorefrakční krycí vrstvy k ní lze ještě lepším způsobem snížit ztráty světla a tím zlepšit světelnou účinnost, energetickou efektivitu i životnost produktu. Je tu však jistý háček – přidání nízkorefrakční krycí vrstvy může zvýšit cenu a komplexnost OLED panelů.

Samsung Display a LG Display prý nyní jednají se svými největšími klienty, tedy smartphonovou divizí Samsungu a Applem. Pokud budou souhlasit s používáním OLED panelů s vyššími náklady, Samsung Display a LG Display mohou vyvinout OLED obrazovky pro telefony, tablety či notebooky.

V budoucnu se tak možná setkáme se smartphony, tablety nebo notebooky korejského obra, které budou mít OLED displeje s vyšším jasem a nižší spotřebou. Takovéto OLED obrazovky by také mohly potenciálně vydržet déle než stávající OLED panely.

Dnes nejčtenější

.