Zavřít reklamu

Samsung představil svůj zatím největší OLED televizor. Jedná se o 83palcovou verzi televize Samsung S90C. Na rozdíl od menších variant televizoru (55, 65 a 77 palců), které používají QD-OLED panely vyrobené dceřinkou Samsung Display, používá nová varianta WRGB OLED panel z dílny společnosti LG Display.

83palcový televizor Samsung S90C (QN83S90C) je vybaven 10bitovým W-OLED panelem s rozlišením 4K, 144Hz variabilní obnovovací frekvencí, funkcí AMD FreeSync Premium Pro a formáty HDR10+, HDR10+ Adaptive a HDR10+ Gaming. Trochu překvapivě však postrává podporu formátu Dolby Vision HDR. Díky své samoemisivní povaze pokrývá 100% barevný prostor DCI-P3 a má perfektní černou. Samsung tvrdí, že barvy televizoru jsou ověřeny společností Pantone.

Televize dále disponuje reproduktory 2.1 s výkonem 40 W, podporou formátu Dolby Atmos a umí se bezdrátově synchronizovat se soundbary Samsungu kompatibilními s technologií Q-Symphony. Mezi další zvukové funkce patří Active Voice Amplifier, Adaptive Sound+, Object Sound Tracking Lite a schopnost fungovat jako Bluetooth reproduktor.

Pokud jde o konektivitu, televize dostala do vínku čtyři porty HDMI 2.1, jeden port USB-C, tři porty USB-A, ethernetový port, port optického zvukového výstupu a kabelový port. Bezdrátovou konektivitu pak tvoří Wi-Fi 5, Wi-Fi Direct, Miracast, AirPlay 2, DLNA a Bluetooth 5.2.

Televizor používá Neural Quantum Processor pro škálování rozlišení a běží na operačním systému Tizen 7.0. Má přístup ke všem aplikacím pro streamování zvuku a videa a disponuje též hlasovými asistenty Alexou, Bixbym, Asistentem Google, aplikací Samsung Health a službami jako Samsung TV Plus, SmartThings Hub, Tap Sound, Tap View a bezdrátový DeX. Nechybějí ani cloudové herní služby jako GeForce Now, Microsoft Xbox Cloud, Amazon Luna a Utomik.

Novinka bude v USA stát 5 400 dolarů (asi 114 tisíc Kč). Kdy se zde (či případně na jiných trzích) začne prodávat, Samsung neuvedl. V USA jí bude přímo konkurovat podobně velký OLED televizor od LG, který se prodává o 100 dolarů levněji.

Dnes nejčtenější

.