Zavřít reklamu

I když do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S24 zbývá ještě hodně času, už nějakou dobu o ní unikají neoficiální informace, zejména pak o modelu S24 Ultra. Nyní tu máme nový únik, který tvrdí, že korejský obr pro řadu vyvíjí nějakou technologii využívající AI.

Dnes již legendární leaker Ice Universe na svém Twitteru odhalil, že Samsung pro řadu Galaxy S24 vyvíjí „nějakou AI technologii“. Detaily neuvedl, upřesnil však, že tato technologie se nebude týkat hlasového asistenta Bixbyho.

Od představení chatbota ChatGPT výrobci smartphonů zkoumají možné způsoby, jak využít schopnosti generativní umělé inteligence v mobilních produktech. Pokud se únik zakládá na pravdě (což můžeme v případě Ice Universe předpokládat), bude hrát významnou roli čipset, který bude v řadě Galaxy S24 použit k zavedení schopností AI, ať už generativních, nebo jiných. (Podle neoficiálních zpráv budou řadu pohánět dva čipsety – Exynos 2400 a Snapdragon 8 Gen 3.)

Řada Galaxy S24 bude podle všeho představena začátkem příštího roku a podle dosavadních úniků oproti řadě Galaxy S23 nepřinese zásadní změny. Lépe řečeno zásadnějších změn by se měl dočkat jen model S24 Ultra, který bude údajně disponovat vylepšeným teleobjektivem či technologií baterií používanou v elektromobilech.

Telefony řady Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.