Zavřít reklamu

V očekávání příchodu Galaxy Tab S9, který Samsung představí 26. července stojí za to se zamyslet nad možnými motivacemi k vlastnění či budoucímu nákupu tabletu. Zde je 5 důvodů, proč stojí za to mít tablet a jaké jsou možnosti jeho využití.

Tablety se staly nedílnou součástí našich životů a změnily způsob, jakým konzumujeme digitální obsah i jak s ním pracujeme. Díky elegantnímu designu, přenosnosti a všestranným funkcím nabízejí tablety přesvědčivé důvody, proč do nich investovat. Ať už jste student, profesionál nebo prostě někdo, kdo je rád připojen na cestách, tablet je schopen vyjít vstříc vašim potřebám v mnoha oblastech. Zařízení typu Galaxy Tab v sobě spojuje práci i zábavu, od prohlížení internetu, čtení elektronických knih, sledování videí nebo hraní her, až po pořizování dokumentace, návrhy designu či uměleckou realizaci.

Jsou přenosné

Tablety jsou lehká a kompaktní zařízení, která lze snadno přenášet, kamkoli potřebujete. To oceníte nejen cestou do školy či zaměstnání, ale také na cestách. Díky jejich tenkému designu a relativně malým rozměrům tablet bez problémů najde místo i v ne příliš objemné tašce. Některé modely snadno dáte dokonce do kapsy. Díky této přenositelnosti lze mít přístup k digitálnímu světu, ať jste kdekoli.

Většina tabletů střední a vyšší třídy dnes nabízí také dostatečnou kapacitu baterií, pročež s nimi lze pracovat nebo se bavit prakticky celý den, aniž by bylo nutné je dobíjet. To oceníte jak při obchodní schůzce, tak u prostého lenošení v kavárně. Přenositelnost tabletů představuje zvláště s ohledem na dnešní rychlé tempo našeho životního stylu jednu z jejich největších předností. Nabízí to flexibilitu i pohodlí.

Dotykové ovládání

Díky intuitivnímu rozhraní umožňují tablety snadnou navigaci a bezproblémovou interakci. Uživatelé mohou snadno procházet internet, přistupovat k aplikacím a číst elektronické knihy pouhým dotykem. Technologie dotykové obrazovky reaguje na gesta a přejetí prstem, což umožňuje plynulý multitasking a efektivní práci. V mnoha situacích tento způsob ovládání navíc zvyšuje kreativitu a produktivitu, protože uživatelé mohou snadno kreslit, skicovat a psát poznámky do dokumentů pomocí stylusu, jako je Samsung S Pen.

To přivítají zejména umělecky založení tvůrci, designéři a profesionálové, kteří vyžadují přesnost a flexibilitu. Nezanedbatelná je i skutečnost, že pomocí tabletů lze dnes ovládat vaši chytrou domácnost, ale také nejrůznější profesionální vybavení, od mixážních pultů přes osvětlení až po vzduchotechniku. Nelze opomenout ani herní zážitek, který je u mnoha titulů, pakliže jsou dobře přizpůsobeny dotykovému ovládání, velmi příjemný. Jednoduchost předurčuje tuto technologii k širokému využití uživateli prakticky všech věkových kategorií a technického vzdělání.

Široká nabídka aplikací

Tablety nabízejí rozsáhlý výběr aplikací, které uspokojují nejrůznější oblasti činností a zájmů. Google Play a další důvěryhodné zdroje poskytují bezpočet nástrojů pro produktivitu, jako jsou textové a tabulkové procesory či prezentační software, nástroje pro tvorbu myšlenkových map či strukturovaných poznámek. Díky možnostem systému Android je i firemní nasazení poměrně jednoduchou záležitostí.

Při troše snahy najde každý software odpovídající jeho potřebám, ať už jste nadšenými fotografy, píšete písně nebo navrhujete design interiérů, opomenout však nelze ani zábavní funkci tabletu, kterou pokrývá množství aplikací tohoto typu, včetně streamovacích platforem pro filmy, televizní pořady a hudbu, jež nabízejí nekonečné hodiny zábavy a odpočinku. Jste-li spíše zvídavý typ, je k dispozici celá řada výukových aplikací se zaměřením třeba na cizí jazyky, morseovku, řešení matematických problémů nebo programování.

Tablety jsou díky dostupnému softwaru také oknem do světa sociálních médií a komunikace. Mohou tak zprostředkovávat spojení s vašimi přáteli, rodinou nebo kolegy.

Zážitek ze čtení

Přestože někteří uživatelé upřednostňují elektronické čtečky, s patřičným nastavením není čtení knih, časopisů či článků nijak nekomfortní ani na tabletech a navíc to eliminuje nutnost samostatného zařízení pro práci či plnohodnotné procházení webu a konzumaci psaného obsahu. Díky displeji s vysokým rozlišením nabízí tablet vizuálně poutavý zážitek z digitálních publikací. Text i obrázky vypadají ostře a živě. Nastavitelnost jasu a barevného tónování umožňují poměrně pohodlné čtení za různých světelných podmínek. Nezanedbatelné jsou i funkce vyhledávání, záložek a označování textu nebo vkládání odkazů, které zjednodušují organizaci a usnadňují návrat k důležitým částem. Díky možnosti nastavení velikosti písma, stylů a pozadí se tablety přizpůsobují individuálním čtenářským preferencím.

Dnes je již nabídka elektronických knih i časopisů, ať už formou jednorázového nákupu, vypůjčení nebo předplatného, docela bohatá. E-knihy většinou nezabírají mnoho datového prostoru, pročež si s sebou můžete nosit knihovnu úctyhodných rozměrů a ani ušetřené místo v poličkách není k zahození.

Všestranný společník na cestách

Díky zmíněným přednostem, jako je přenositelnost, design a nízká hmotnost, tablet vybízí k tomu, aby se stal vašim společníkem také na cestách. Může vám zprostředkovat zábavu, posloužit jako pracovní a komunikační nástroj nebo vás může navigovat do cíle vaší cesty.

Ať už se jedná o dlouhý let, pracovní cestu vozem nebo výlet s rodinou, tablet nabízí mnoho způsobů využití. Lze jej pomocí držáku připevnit na opěrku hlavy předního sedadla a zabavit děti cestou na dovolenou jejich oblíbenými filmy. Při cestování například vlakem s ním stihnete vyřídit pracovní maily, stáhnout materiály z firemního serveru nebo vytvořit krátkou prezentaci nového produktu. Jste-li v roli řidiče, využití tabletu coby navigace je díky velké obrazovce příjemné a poskytuje snadnou ovladatelnost.

Přednosti tabletu jako extrémně přenosného a zároveň pohodlného zařízení, které najde nespočet využití, z něj činí výhodnou investici takřka pro každého. Samozřejmě, že práce na 32″ploše monitoru je něco zcela odlišného a pro některé druhy seriózní práce představuje takřka nutnost, ovšem do školy, vlaku, kavárny nebo na chatu to rozhodně není to pravé řešení.

Dnes nejčtenější

.