Zavřít reklamu

Značná část z nás dnes poslouchá hudbu na svých telefonech. Dnes se zaměříme na nejlepší hudební aplikace pro systém Android s ohledem na možné preference uživatelů. Každý jsme jiný a zatímco někdo pokládá za nejdůležitější krystalicky čistou kvalitu zvuku, pro jiného je důležitější šíře nabídky, pohodlné ovládání nebo přehrávání vlastních sbírek offline.

Mocný Poweramp to myslí s kvalitou vážně

Poweramp je známý jako jedna z nejvýkonnějších hudebních aplikací pro Android disponujících vynikající kvalitou zvuku. Od jeho uvedení na trh jeho vývojáři neustále vydávají nové aktualizace, s cílem udržet si náskok právě stran kvality přehrávání. Aplikace podporuje interní i externí převodníky, které umožňují přehrávat zvukové soubory s rozlišením až 24bit/192khz. Je také vybavena 10 pásmovým ekvalizérem, pomocí kterého lze zvuk přizpůsobit žánru i osobním preferencím s přednastavenými předvolbami i možností aplikovat vlastní. Poweramp je schopen přehrát takřka jakýkoli formát zvukového souboru, pročež se nemusíte obávat, že by aplikace vaši oblíbenou hudbu odmítla.

A co víc? Užijete si vestavěné vylepšení stereofonního zvuku, které přináší neuvěřitelně plný zážitek z poslechu. Aplikace se kromě svých zvukových kvalit může pochlubit také velmi přehledným uživatelským rozhraním s příjemnými hladkými animacemi, přičemž stran vzhledu si můžete vybrat z několika možností přizpůsobení.

Poweramp je k dispozici na Google Play v Trial verzi zdarma. Jeho plná verze vyjde na 130 Kč.

Poweramp (Trial) Google Play

Objevný SoundCloud streamuje miliony a miliony skladeb

Zatímco Spotiffy, ať už s předplatným či bez něj, zná většina uživatelů, SoundCloud zas až tak známý není. Jeho knihovna má však rozhodně co nabídnout a jde ještě o kousek dál, když vám na platformu umožňuje nahrávat vlastní hudbu a sdílet ji s ostatními uživateli. Díky tomu, že v aplikaci je více než 20 milionů umělců nabídne více než 275 milionů skladeb, což už rozhodně stojí za prozkoumání.

Šíře nabídky je opravdu široká. Ať už jde o množství žánrů nebo jedinečnost. Na SoundCloudu lze totiž najít skladby, které nikde jinde neexistují a umělce notoricky známé, ale i unikátní nahrávky poloprofesionálů, nadšenců a nadaných tvůrců. Aplikace je sice zdarma, ale pokud chcete poslouchat hudbu ve vyšší kvalitě a mít možnost poslouchat skladby offline, je třeba přikročit k volbě předplatného.

SoundCloud Google Play

Nadupaný AIMP dá vaší offline sbírce nový rozměr

Pokud patříte mezi uživatele, jež holdují výletům a dalším venkovním aktivitám, je pravděpodobné, že nebudete spoléhat na dostupnost sítě, spíše s sebou vezmete vlastní kolekci a budete tedy upřednostňovat offline aplikaci pro přehrávání, abyste si své tracky mohli užívat nerušeně a na každém kroku. Kromě proslulého VLC patří v tomto směru mezi ty nejpovedenější AIMP.

Má jednoduché uživatelské rozhraní, díky kterému je přístup k vašim skladbám extrémně rychlý, takže nebudete trávit více času u displeje, než pohledem například na okolní přírodu. Zároveň však AIMP nechybí slušná výbava funkcemi. V ráci aplikace lze provádět nejrůznější úpravy zvuku a díky 29 pásmovému ekvalizéru docílíte zvuku přesně podle vašeho gusta vaší stažené knihovny ve vysoké kvalitě. Nezanedbatelná je i skutečnost, že je aplikace zdarma.

AIMP Google Play

Vyladěný Onkyo HF nabídne kvalitu i skutečně přehledné rozhraní

Onkyo HF Player má pověst přehrávače hudby vysoké kvality, jeho předností je však také skvěle zpracované uživatelské rozhraní, kterým mezi hudebními přehrávači pro systém Android vyniká.

Nemá nějak zvlášť nápaditý design, ale nabídne čistotu, jednoduchost a snadnou ovladatelnost, pročež osloví většinu uživatelů, kteří takové vlastnosti preferují. Nechybí ani velmi povedený FIR ekvalizér, což otevírá dveře širokým možnostem úprav zvuku, s cílem dosažení co možná nejlepšího zážitku z poslechu.

Aplikace se po instalaci automaticky synchronizuje se seznamem hudby v telefonu a třídí skladby podle názvů, interpretů, žánrů a alb. Můžete také vytvářet, upravovat i ukládat seznamy skladeb podle vlastního uvážení a dokonce sdílet svou oblíbenou hudbu s přáteli a rodinou na sociálních sítích i mimo ně.

Onkyo HF Player je k dispozici na Google Play zdarma, chcete-li otevřít všechny jeho funkce a vyšší kvalitu přehrávání, placená verze stojí 399,99 Kč.

Onkyo HF Player Google Play

Funkcemi nabitý MediaMonkey vnese do hudby pořádek, už žádné opičárny

Pokud nemáte mnoho času a třídění hudby není zrovna vaší silnou stránkou, pak MediaMonkey může být tím správným hudebním přehrávačem pro vaše zařízení se systémem Android. Je nabitý funkcemi, které umožňují hudbu organizovat i synchronizovat ji mezi notebookem a telefonem.

Díky široké paletě možností uspořádání aplikace zprostředkovává snadný přístup do seznamu obsažené hudby, přičemž umožňuje i jeho vyčištění odstraněním duplicit a veškerého nepořádku, jež by mohly činit seznam neuspořádaným. Hudbu můžete také snadno sdílet v notebooku, telefonu nebo prostřednictvím vaší Android TV.

Rozhraní aplikace je snadno přizpůsobitelné tak, aby mělo jedinečný vzhled, který odráží vaši náladu či osobnost. Hudbu i videa lze dokonce převádět z jednoho formátu do druhého, což následně umožňuje soubory flexibilně přehrávat na široké škále zařízení. Možnosti této aplikace jsou takřka neomezené. Síla a rozsah funkcí je natolik obsáhlý, že vám bude chvíli trvat, než se ve všech zorientujete. Hledáte-li ovšem opravdu silný nástroj, který se postará o organizaci, převod i kvalitní playback, pak je MediaMonkey možná právě tím pravým.

MediaMonkey najdete zdarma na Google Play. Placená verze MediaMonkey Pro stojí 139,99 Kč.

MediaMonkey Google Play 

Dnes nejčtenější

.