Zavřít reklamu

S miliardami aktivních uživatelů měsíčně by jeden očekával, že oslovování nových kontaktů ve WhatsAppu bude snadné. Bohužel tomu tak není. Neexistuje snadný způsob, jak někomu na platformě poslat zprávu, pokud nemáte jeho číslo uložené ve svém telefonním seznamu. I když jsou určité metody, které toto řeší, nejsou tak jednoduché a vyžadují použití aplikace třetí strany. WhatsApp nyní konečně tento problém řeší sám a výrazně usnadňuje zahájení chatu s neznámými čísly.

Až budete ve WhatsAppu příště muset posílat zprávu neznámému číslu, zahajte nový chat. Poté číslo zadejte do vyhledávacího pole. Vedle něj se objeví tlačítko Chat, které vám umožní začít s touto osobou konverzaci, aniž byste museli její číslo složitě ukládat do telefonu.

Podle webu WABetaInfo, který na novou funkci upozornil, je funkce již aktivní v novém sestavení pro Android a iOS. V desktopové verzi však zatím k dispozici není. Pokud se vám v aplikaci nová možnost nezobrazuje, aktualizujte ji na nejnovější verzi v obchodě Google Play.

Web si také již dříve všiml, že WhatsApp pracuje na tom, aby uživatelům umožnil vybrat si pro jejich účet uživatelské jméno. V současnosti musíte své číslo sdílet s každým, kdo vám chce poslat zprávu, což z hlediska soukromí není úplně ideální.

Dnes nejčtenější

.