Zavřít reklamu

Společnost Meta oznámila, že uživatelé Instagramu a Messengeru se nyní mohou prezentovat jako jejich avatar ve videohovorech. Podle společnosti se tato funkce bude hodit, když „nejste zcela připraveni na kameru“, což vám poskytne „třetí možnost mezi vypnutou a zapnutou kamerou, abyste se při hovoru cítili trochu více přítomní“. Nová funkce je dostupná v nejnovější verzi Messengeru a Instagramu pro Android i iOS.

Avatarové ve videohovorech na Messengeru a Instagramu také vykreslí výrazy obličeje a pohyby úst uživatele, což těmto grafickým znázorněním dá osobnější nádech. Navíc je možné během videohovoru vašeho avatara změnit na řadu postav, a to i zvířecích, jako je kočka, pes nebo lama. „Standardizujeme vzhled našich avatarů na všech našich platformách, takže způsob, jakým se zobrazíte ve VR, bude odpovídat tomu, jak se zobrazíte na Facebooku, Instagramu, Messengeru a WhatsAppu,“ uvedla kromě toho Meta.

Kromě toho sociální gigant vydává animované nálepky avatarů. Tyto nálepky jsou znázorněním vašeho Meta Avatara, jak Meta avatarům oficiálně říká. Můžete si například vytvořit nálepku svého avatara, která mává na pozdrav, a zveřejnit ji v komentářové sekci příspěvku. Podle Mety můžete použít animované nálepky avatara u „příběhů a krátkých videí Instagramu a Facebooku, komentářů na Facebooku a u vláken zpráv ve formátu jeden na jednoho na Messengeru a Instagramu“.

Meta, která nedávno spustila konkurenta Twitteru s názvem Threads, již dříve standardizovala řadu funkcí napříč svými platformami, včetně synchronizace účtů, sdílení mezi platformami, soukromí a zabezpečení nebo nálepek.

Dnes nejčtenější

.