Zavřít reklamu

Místo aby držel Samsung vše pod zavřenou pokličkou, vytasil své marketingové zbraně ještě před plánovanou akcí Galaxy Unpacked, kterou má naplánovanou na 26. července. Všude vidíme ale jen Flip, na Fold a chytré hodinky potažmo tablety tak nějak zapomíná. Nemohu se přitom zbavit dojmu, že se bojí. 

Podle úniků a různých informací od leakerů se máme těšit na Galaxy z Flip5, Z Fold5, řadu Galaxy Watch6 a tablety Galaxy Tab S9. V postupně uvolňovaných reklamách a příspěvcích v sociálních sítí ale vídáme jen Flip. Je logické, že společnost neodhalí vše ještě před představením, jenže z toho, jak dříve mlčela a byla tajemnou je nyní jasné prakticky vše – tedy s ohledem na Flip. Ukázala nejen větší vnější displej, ale i absenci vůle mezi oběma složenými částmi. Novinky to jsou žádané, ale…

Je zde Motorola, která s letošními Razry ukázala, že to umí také, také velice dobře, použitelně a za příjemné peníze. Jako kdyby se tedy Samsung začal bát toho, že mu zde roste v mikrosegmentu skládaček jasná konkurence. Ve světle posledních zpráv o tom, že novinková generace podraží, je zde jeden poměrně velký strašák v ohledu prodejní úspěšnosti novinek. Ne každý potřebuje technologicky vyspělý stroj, mnoho z nás se spokojí s běžně vybavenou skládačkou, kterou Flip ostatně je, ale nechtějí si přitom kupovat starší modely a okrádat se o softwarovou podporu.

Zmiňovali jsme to několikrát, a zmíníme to znova. Samsung by měl uvést dostupné ohebné řešení, které se stane masovým prodejním hitem, protože bude prostě levnější. Experimentovat za 28 tisíc se chce málokomu, zkusit to za 18 už ale může být úplně něco jiného. Samsung je největším prodejcem telefonů, je technologickým gigantem, má bohaté portfolio, ale v tomto ohledu pořád možná příliš omezené.

Galaxy Watch6 na druhé koleji? 

Pokud vás skládačky nezajímají, neznamená to, že byste měli akci ignorovat. Galaxy Watch jsou totiž velice populární, a jejich 6. generace (a už 3. na Wear OS) může přinést jisté oživení nabídky chytrých hodinek Samsungu. Čím jiným totiž ideálně doplnit svou ruku, než právě nositelností Samsungu? Měli bychom se dočkat nejen otočné lunety, ale i výkonnějšího čipu, který zajistí plynulejší chod a delší životnost. Hodně zajímavé to bude s ohledem na výdrž a to, jestli alespoň model Classic vydrží, co zvládnou Watch5 Pro. A budou také titanové?

A pak jsou zde ty tablety. Po roce a půl by tak mělo dojít na novou profi řadu tabletů Samsungu v upadajícím segmentu a určitě nepůjde jen o sjednocení designu s řadou Galaxy S23. I kdybychom se už nedočkali ničeho jiného, je toho pořád dost. Máte to totiž dvě skládačky, dva modely hodinek a tři různě velké tablety. V létě je obvykle nuda, ale toto vypadá skutečně zajímavě, ať už potenciálním kupcem jste, nebo ne. 

Produkty Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.