Zavřít reklamu

Před pár dny pronikly do éteru fotografie maket Galaxy Z Flipu5 a nyní tu máme makety jeho sourozence Galaxy Z Foldu5. Je však třeba je brát s jistou rezervou, neboť makety příštího Z Flipu jsou podle všeho podvrhem.

Snímky maket Galaxy Z Foldu5, které do oběhu pustil legendární leaker Ice universe, potvrzují to, co jsme mohli vidět již předtím na různých renderech, tedy že telefon se od svého předchůdce nebude příliš lišit. Prakticky jediným viditelným rozdílem je umístění LED blesku, který se nyní nachází napravo od modulu trojitého fotoaparátu (u „čtyřky“ sídlil uvnitř modulu).

Galaxy Z Fold5 bude podle všeho vybaven novým pantem, díky kterému by neměl mít na ohebném displeji tak viditelnou rýhu. Na těchto fotkách je však rýha výrazná jako u minulých modelů Galaxy Z.

Příští Z Fold by jinak měl disponovat 7,6palcovým ohebným Dynamic AMOLED displejem s rozlišením 2176 x 1812 px a dynamickou obnovovací frekvencí s maximem 120 Hz a 6,2palcovou vnější obrazovkou stejného typu s rozlišením 2316 x 904 px a stejnou (též dynamickou) obnovovací frekvencí jako hlavní zobrazovač. Pohánět jej podle všeho bude čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který debutoval v řadě Galaxy S23 a který prý bude spárovaný s 12 GB operační a 256 nebo 512 GB vnitřní paměti. Softwarově bude s největší pravděpodobností běžet na z Androidu 13 vycházející nadstavbě One UI 5.1.1.

Fotoaparát by měl mít rozlišení 50, 12 a 12 MPx, přičemž druhý bude s největší pravděpodobností plnit roli ultraširokoúhlého objektivu a třetí sloužit jako teleobjektiv. Přední kamerka (zabudovaná do displeje) bude podle všeho mít rozlišení 4 MPx a druhá (na vnější straně) by měla být 10megapixelová. Baterie by měla mít kapacitu 4400 mAh a podporovat 25W „rychlé“ nabíjení. Z dosud uniklých renderů vyplývá, že telefon se bude nabízet ve třech barvách, a to černé, krémové a modré.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.