Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 10. do 14. července obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně se jedná o Galaxy S23, Galaxy Note20, Galaxy S21 FE a Galaxy A52s 5G.

Na všechna výše uvedená zařízení začal Samsung vydávat červencový bezpečnostní patch. Na řadu Galaxy S23 jej Samsung začal vydávat již minulý týden, ale jen v USA, zatímco nyní se dostává do Evropy, a to pod firmwarovou verzí S91xBXXS3AWF7. Má velikost necelých 430 MB. U řady Galaxy Note20 má aktualizace firmwarovou verzi N985FXXS7HWG2 a jako první dorazila do Jižní Ameriky, u Galaxy S21 FE verzi G990EXXS7EWG1 a jako první byla dostupná v Indii a u Galaxy A52s 5G verzi A528BXXS4EWG1 a jako první „přistála“ v Polsku.

Aktuální bezpečnostní záplata opravuje celkem 90 bezpečnostních chyb nalezených v telefonech a tabletech Galaxy. Z těchto 90 oprav většinu (52) poskytl Google a zbytek Samsung. Tři z těchto chyb byly označeny jako kritické, zatímco 56 jako vysoce nebezpečné. Zbývající chyby představovaly středně vysoké riziko.

Některé z 38 vulnerabilit, které opravil korejský obr, souvisely s ruční instalací balíčků pomocí příkazu ADB, nesprávným řízením přístupu v audio systému, identifikátorem čipové sady UWB nebo službou Galaxy Themes. Opraveny byly také problémy s nesprávným řízením přístupu v aplikaci Nastavení a několik funkcí interního testování mělo problémy se zápisem mimo hranice, což umožňovalo hackerům spustit nežádoucí kód.

Většina těchto bezpečnostních chyb se týkala zařízení běžících na Androidu 11, 12, 12L a 13. Některé problémy souvisely s čipsety Qualcommu, grafickými čipy Mali a PowerVR a správou paměti.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.