Zavřít reklamu

Populární fotoaplikace Samsungu Expert RAW dostala po třech týdnech novou aktualizaci. Jaké novinky přináší?

Aplikace Expert RAW, určená pro nadšence do mobilní fotografie, dostala nový update, který ji povyšuje na verzi 2.0.10.6. Podle protokolu změn vylepšuje kvalitu obrazu, což potvrdil legendární leaker Ice universe. Podle něj nová verze aplikace vyřešila problém s nadměrnou saturací, se kterým se dříve potýkal hlavní fotoaparát telefonu Galaxy S23 Ultra. Snímky pořízené ultraširokoúhlým objektivem a teleobjektivem při 3x a 10x přiblížení však prý stále zůstávají nepřirozeně nažloutlé.

V dalším tweetu Ice universe srovnává fotografie pořízené pomocí výchozího 12MPx režimu hlavního fotoaparátu aktuální Ultry a 50MPx režimu Expert RAW. Ze srovnání vyplývá, že Samsung výrazně vylepšil kvalitu obrazu produkovanou 50MPx režimem Expert RAW. Ta se nyní přibližuje úrovni kvality dosahované hlavním snímačem při focení v 12MPx režimu.

Nová verze Expert RAW kromě toho, že vylepšuje kvalitu obrazu, opravuje i blíže nespecifikované chyby. Má kolem 145 MB, a pokud máte kompatibilní telefon Galaxy, můžete si ji stáhnout zde.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.