Zavřít reklamu

WhatsApp oznámil, že uživatelé nyní mohou snadno přenášet své konverzace pouhým naskenováním QR kódu. Nová funkce je zaváděna jak pro androidovou, tak iOS verzi aplikace.

Oznámení přišlo od zakladatele společnosti Meta Marka Zuckerberga, který sdílel video ukazující proces přenosu chatů mezi androidovými zařízeními. Podle Zuckerberga je nový způsob přenosu jednodušší a bezpečnější a přenos prý probíhá pouze mezi zařízeními a je chráněn koncovým šifrováním.

Video ukazuje proces, kdy nový telefon s WhatsApp naskenuje QR kód zobrazený na starém telefonu. Přenos dat probíhá bez nutnosti přístupu ke cloudovým zálohám a je plně šifrovaný.

Dosud měli uživatelé globálně populární aplikace na zasílání zpráv možnost zálohovat své chaty a přílohy jen do cloudových služeb, což je u androidové verze Disk Google a u iOS verze iCloud. Obě služby také mají omezené úložiště, pokud neplatíte za úložiště navíc, které se však může poměrně rychle zaplnit, pokud máte vyšší zálohu whatsappových dat. Zálohování a obnova dat na vašich zařízeních může být navíc někdy zdlouhavá a nová možnost si klade za cíl tento zdlouhavý proces vyřešit jednodušším procesem. Najdete ji v Nastavení →Chaty →Přesunout chaty.

Dnes nejčtenější

.