Zavřít reklamu

V blízké budoucnosti už možná nebudete ke každodennímu sledování svého zdravotního stavu potřebovat chytré hodinky. Místo toho bude stačit vlastnit ohebný telefon. Naznačuje to alespoň patent Samsungu, kdy by jako první tuto funkci mohl přinést Galaxy Z Flip. 

Podle patentu, o kterém se zmiňuje magazín Pigtou ve spolupráci s @xleaks7, bude displej skládacího smartphonu vybaven dvěma zdravotními senzory, které budou pomocí otisků prstů odhadovat různé zdravotní parametry na základě provedených měření. Ta pak budou probíhat tak, že jednoduše svůj prst do zařízení zavřete. 

Patent totiž navrhuje, aby chytré telefony obsahovaly speciální typ obrazového snímače nazvaný CMOS (komplementární polovodičový snímač s oxidem kovu) a Hallův snímač. Tento snímač CMOS tak může vysílat světlo na prst uživatele, zatímco Hallův snímač bude měřit úhel, pod kterým je telefon „zavřen“. Analýzou zachyceného obrazu prstu a stupně ohnutí bude procesor schopen odhadnout důležité bioinformace o uživateli, jako je krevní tlak, stáří cév, tuhost tepen a další. 

Odhadované výsledky se pak mohou zobrazit na vnitřní i vnější obrazovce smartphonu. Tato technologie tím pádem poskytne uživatelům chytrých telefonů účinný nástroj, který zvýší jejich povědomí o zdraví, pokud nevlastní chytré hodinky, a pomůže jim včas předcházet potenciálním zdravotním problémům. Záležet ale samozřejmě bude na pravidelnosti měření, v čemž je právě ta síla. Kdy bychom se této funkcionality mohli dočkat, není samozřejmě známo, zní ale jistě velice zajímavě.

Dnes nejčtenější

.