Zavřít reklamu

Samsung pro svá zařízení neustále vydává nové aktualizace. Ty však mají svá omezení. Před rokem 2020 byla všechna špičková zařízení omezena tříletou podporou spolu s aktualizacemi zabezpečení. Nyní tak právě tato zařízení ztrácí svou podporu, ať už se jedná o aktualizace Androidu nebo právě zabezpečení. 

Aktuálně je situace jiná a o poznání lepší. Samsung totiž svou podporu posunul na další úroveň a novinkám slibuje čtyři roky aktualizací Androidu a 5 let aktualizací zabezpečení. V tomto je ostatně ve světě Androidu lídrem, kdy předbíhá i Google, a rovnat se mu tak může jen svět iOS v iPhonech, kde Apple běžně nabízí pětiletou podporu. 

Řada Galaxy S10 

Samsung uvedl řadu Galaxy S10 již v roce 2019, kdy ta čítá na modely Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+. Tehdy měly aktuální Android 9, ze kterého jsme mohli přejít na verze 10, 11 a 12. Nyní je tento cyklus uzavřený a na aktualizaci Androidu 13 bychom tedy čekali marně. Mnozí pak mohou být zmateni ohledně softwarové podpory pro Galaxy S10 5G a Galaxy S10 Lite, protože i ty jsou součástí rodiny Galaxy S10. Jejich softwarová podpora však ještě neskončila, byly totiž vydány až rok po zbytku série. 

Galaxy A 

I smartphony řady Galaxy A, které debutovaly v roce 2019, mají nyní smůlu. I ty totiž přišly s Androidem 9. Některé ale získaly jen dvě softwarové aktualizace, protože tehdy na ně Samsung ještě nekladl takový důraz, jako nyní. I ty, které však měly zaručenou podporu na tři roky, se nyní již novinek nedočkají. Jedná se o následující modely: 

  • Galaxy A40 
  • Galaxy A10 
  • Galaxy A30 
  • Galaxy A50 

Kromě těchto smartphonů je z aktualizačního cyklu vyřazen i Galaxy XCover 4S. Stejně jako řada Galaxy S a několik modelů řady Galaxy A byly v roce 2019 představeny i nové tablety Samsungu. Ty sdílely stejnou politiku, takže i pro ně nyní platí, že jsou 4 roky staré, a tedy že jim společnost podporu ukončila. Jedná se o Galaxy Tab A10.1, Galaxy Tab S5e a Galaxy Tab S6. Výše uvedený seznam je vytvořen na základě oficiální stránky společnosti Samsung, která toto zařízení vyřadila z kategorie aktualizací zabezpečení.

Nemá váš Samsung podporu softwaru? Nový si koupíte zde

Dnes nejčtenější

.