Zavřít reklamu

Samsung má na podzim začít vydávat aktualizaci s z Androidu 14 vycházející nadstavbou One UI 6.0. Ještě předtím však pro vybraná zařízení Galaxy otevře její beta program. Jako první k němu s největší pravděpodobností získá přístup řada Galaxy S23. A podle neoficiálních zpráv korejský obr beta program zpřístupní již velmi brzy, přesněji příští týden, tedy chvíli před svou další akcí Galaxy Unpacked s novými generacemi ohebných zařízení.

Očekává se, že stejně jako beta programy pro předchozí verze Androidu/One UI bude i ten pro One UI 6.0 dostupný na více trzích. Ale které trhy to budou? Vzhledem k tomu, že beta program One UI 6.0 ještě nebyl formálně oznámen, s jistotou nelze říci, kterých trhů se bude týkat. S ohledem na předchozí betaverze One UI je však velmi pravděpodobné, že betatestu One UI 6.0 se budou moci účastnit fanoušci Samsungu v Polsku, Německu, Velké Británii, USA, Jižní Koreji, Číně a Indii.

Beta program bude pravděpodobně debutovat v Jižní Koreji a USA. Do první vlny by mohlo být zahrnuto i Německo, uživatelé telefonů řady Galaxy S23 v ostatních zemích zmíněných výše si však zřejmě budou muset počkat několik dní či týdnů, než si budou moci One UI 6.0 vyzkoušet. My nejspíš ostrouháme úplně a je to jistě škoda, protože Apple aktuálně vydal veřejnou betu iOS 17, která je dostupná na všechny podporované iPhony po celém světě, takže i v tuzemsku. Její instalace je navíc trapně jednoduchá a zdarma. Zde má prostě Samsung nevýhodu v množství modelů a tom, že je do jisté míry závislý i na Googlu.

Aktualizaci s ostrou verzí One UI 6.0 by měl Samsung začít vydávat koncem října. Na většinu kompatibilních zařízení Galaxy by se měla dostat do konce roku.

Dnes nejčtenější

.